banner564

Türkiye destek verdi

Üstel, yüzde 50,31 oranındaki hayat pahalılığının Ocak maaşlarına yansıtılacağını belirtti

Türkiye destek verdi
banner598

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ünal Üstel, Türkiye’nin de desteğiyle 2024 yılının 2023 yılından çok daha güzel geçmesi için gerekli ekonomik adımların atıldığını belirterek, yüzde 50,31 oranındaki hayat pahalılığının Ocak maaşlarına yansıtılacağını ve hayat pahalılığının 2024 yılında 3 defa verileceğini anlattı.
UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığı tarafından geçen hafta başlatılan istişare toplantıları UBP Lefkoşa Surlariçi örgütlerinin katılımıyla Lefkoşa İlçe Başkanlığında yapıldı. Toplantıya Başbakan Ünal Üstel ve Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu da katıldı.
Toplantıda yaptığı konuşmada, kamu çalışanları arasında yüksek maaş alanlarla, düşük maaş alanlar arasındaki dengesizliği ortadan kaldırmak için verilen sözlerin tutulduğunu ve sendikalarla ortak bir noktada buluşulduğunu söyleyen Üstel, özel sektöre sosyal sigorta prim desteğinin verilmeye devam edileceğini belirtti. Asgari ücrete memnun edici bir artışın da yapıldığını anımsatan Üstel hayvancılık ve tarıma da önemli oranda verilen desteklerin süreceğini kaydetti.
UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Ahmet Savaşan da toplantıda yaptığı konuşmada, planlı faaliyetleri kapsamında sürdürülen istişare toplantılarının Lefkoşa’ya bağlı bütün Örgüt başkanları ile devam edeceğini vurgulayarak amaçlarının Lefkoşa’daki birlik beraberliği pekiştirmek ve Lefkoşa’ya yakışan faaliyetleri hayata geçirmek olduğunu söyledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 ay Önce

Özel sektör çalışanina da 3 kez artiş yapacaksınız heralde değil mi? Yoksa "aaamaaaannnnn özel beklesin " mi diyeceksiniz??? Sizin hükümetinizin istifa etmesi gerek, haksızlık yapiyorsunuz!!!!

Ck
Ck - 3 ay Önce

Bu arada, asgari ücrete verdiğiniz artış sadaka gibi hiçte memnun edici falan degil!!!!!!!!! Senin memurun çalışsa asgari ücretlinin aldığı paraya bakalim neyapacak!!!!! Tepenize binerler!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473