banner564

‘Ülkeyi terk et’ 

Batuhan Çetinyürek, eski eşinin çıplak görüntülerini kullanıp şantaj yapmakla suçlanıyor

‘Ülkeyi terk et’ 
banner598

 Suna ERDEN

Eski eşinin çıplak videosunu akrabalarına gönderip,  ülkeden gitmesi yönünde tehdit eden Batuhan Çetinyürek özel hayatın gizliliği ihlal suçundan dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis, zanlının eski eşi 21 yaşındaki A.Ö.’nün şikâyeti üzerine tutuklandığını söyledi.
Savaşır, zanlının eski eşinin çıplak görüntülerini whatsapp aracılığıyla kendisine gönderdiğini ve “Eğer KKTC’yi terk etmezsen elimdeki diğer çıplak fotoğrafları ve videoları ailene ve herkese yayarım” diyerek tehdit ettiğini söyledi.
Savaşır, A.Ö.’nün ifadesinde resim ve videoların kendisinden izinsiz çekildiğini söylediğini, ayrıldığı eski eşiyle bir ara barışma aşamasına geldiklerini, görüntü ve fotoğrafların o zaman zanlı tarafından temin edildiğini söylediğini aktardı. 

Annesi ve kuzenine de gönderdi…
Polis, zanlının daha sonra söz konusu görüntüleri A.Ö.’nün annesi ile kuzenine gönderdiğini belirtti.
Şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını, söz konusu görüntüleri kendisinin göndermediğini ve başkası tarafından gönderildiğini öne sürdüğünü kaydeden Savaşır, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıya ait sim kartların inceleneceğini, başka telefon hattı olup olmadığının araştırılacağını belirterek, 3 gün tutukluluk talep etti.
Mahkeme polisin talep ettiği 3 günlük süre yerine zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473