Voyvodalar  6 ay yatacak

Merhum Cumhurbaşkanı Denktaş’ın torunu Orhan Kürşad’ı darp ettikten birkaç ay sonra yine olay çıkarıp iki kişiyi ciddi şekilde döven sanıklar hapse mahkûm edildi

Voyvodalar  6 ay yatacak

Lefkoşa’da Şubat ayı 2017 tarihinde aralarında Merhum Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Orhan Kürşad’ın da olduğu 3 kişiyi darp eden ve tutuklandıktan sonra teminatla serbest bırakılan ve yine benzer suç işledikleri için tutuklanan Mehmet Alkış ile Hüsamettin Çelik ile son suçlarında onlara katılan Ahmet Aslan hakkındaki dava karara bağlandı. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklardan sabıkaları olan Alkış ile Çelik 6 ay, Aslan ise 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar hakkındaki kararı Yargıç Alev Ulunay açıkladı. 

Olay üstüne olay çıkardılar
Yargıç Ulunay, sanıklar Mehmet Alkış ile Hüsamettin Çelik ve Ahmet Aslan’ın 15 Nisan tarihinde saat 04.00 sıralarında, çıkan tartışma sonucu Ferruh Gayye ve Ali Yücel’i ciddi şekilde darp ettiklerini, Ferruh Gayye’nin iki dişinin kırılmasına sebep olduklarını söyledi. Ulunay, Mehmet Alkış ve Hüsamettin Çelik’in yine Lefkoşa’da Şubat 2017 tarihinde bu sefer kendilerine yan baktığı gerekçesi ile Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad’a saldırıp, Kürşad’ın yüzünde votka şişesi kırdıklarını hatırlattı. Yargıç, sanıkların üçünün de olay esnasında aşırı alkollü olduklarını belirtti. 
Toplumda şiddet olaylarının tırmandığına işaret eden Yargıç, bu tür olaylara asla hoşgörü gösteremeyeceklerini ifade etti. Ulunay, sanık Mehmet Alkış ile Hüsamettin Çelik’in benzer suçları olduğunu, askıda davaları varken bu suçları işlediklerini söyledi. Ulunay, sanık Aslan’ın ise sabıkası bulunmadığını belirterek, ceza verirken ayrım yapacaklarını açıkladı. Yargıç, Alkış ile Çelik’e 6 ay, Aslan’a ise 3 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER