banner564
banner556

“Yakmaktan zevk alıyorum”

Lefkoşa’da son 7 ay içerisinde 12 aracı kundakladığı ortaya çıkan Raif Koçin’in ifadesinde ilginç bilgiler verdiği ortaya çıktı

“Yakmaktan zevk alıyorum”
Başkent Lefkoşa’da son 7 ay içerisinde 12 aracı yakarak kundakladığı ortaya çıkan Raif Koçin polise verdiği ifadede, ‘Zevk aldığı’ için bu eylemleri gerçekleştirdiğini söylediği iddia edildi. Lefkoşa’da Gelibolu Bölgesinde faaliyet gösteren Toprak Ürünleri Kurumuna ait RHA plakalı araç ile Rum plakalı aracı kundakladığı gerekçesi tutuklanan zanlı Raif Koçin’in 7 ay içerisinde 12 araç daha yaktığı ortaya çıktı. 
Soruşturma kapsamında tutuklu bulunan zanlı dün teminat talebi ile yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Polis, zanlı Raif Koçin’in, Lefkoşa’da Gelibolu Bölgesinde faaliyet gösteren Toprak Ürünleri Kurumunun yanında park halinde bulunan BAL 209 plakalı aracın sol arka lastiği üzerine yanıcı madde döküp ateşe verdiğini itiraf ettiğini söyledi. 
Polis, ayrıca zanlının 12 Mart tarihinde, Toprak Ürünleri Kurumu önünde park halinde bulunan kuruma ait RHA 2876 plakalı aracın lastiklerini de yakarak kasti hasara uğrattığı yönünde itirafta bulunduğunu açıkladı. Zanlının Eylül 2014 – 13 Mart 2015 tarihleri arasında birçok araç kundakladığına dair de ifade verdiğini kaydeden polis, bu yönde yapılan soruşturma sonucunda 12 aracın yakıldığını tespit ettiklerini belirtti. 
Polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, davalarında hazır olması için teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme, 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve bir kefilin 20 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartları ile zanlının tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner455