‘Yapmadım polis bey’

Paşaköy’deki markette 12 yaşındaki kız çocuğunun kalçasını sıkmakla suçlanan 29 yaşındaki Önder Özengil, kamera kayıtlarından habersiz savunma yaptı:

‘Yapmadım polis bey’
banner432
Hüseyin ÇİÇEK
Gazimağusa’ya bağlı Paşaköy’de önceki akşam yaşanan olay bölgede büyük infiale yol açtı. Bir market içerisinde bulunduğu sırada, henüz 12 yaşında olan kız çocuğunun kalçalarını sıkarak cinsel saldırıda bulunan 29 yaşındaki Önder Özengil isimli zanlı polis tarafından  mahkemeye çıkarıldı.
Mahkemeye meseleyi aktaran Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli Polis Çavuşu Hazar Aşçıoğlu, zanlının 9 Mayıs 2016 tarihinde, Paşaköy’de bir market içerisinde, isminin baş harfleri B.İ olan 12 yaşındaki bir kız çocuğuna kalçalarını sıkmak sureti ile cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. Marketteki güvenlik kameralarının cinsel saldırıyı net olarak kaydettiğini belirten Aşçıoğlu, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade etti.

Suçlamaları kabul etmiyor
Zanlı aleyhine “Cinsel saldırı” ile “Cinsel istismar” davalarını getirdiklerini aktaran Aşçıoğlu, zanlının davalarını “Ben öyle şey yapmadım” diyerek reddettiğini bildirdi. Zanlının cezai ehliyetinin de tam olduğunun tespit edildiğini belirten Aşçıoğlu, mahkemenin uygun göreceği teminat şartları ile zanlının davaları görüşülünceye kadar serbest bırakılmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 50’şer bin şahsi kefaleti ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ıspat-ı vücutta bulunması şartı ile serbest bırakılmasına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 09:13

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER