banner493

LAÜ öğrencileri, Lefkoşa Çocuk Esirgeme Kurumu’na ziyaret gerçekleştirdi

Güzel bir gün oldu

LAÜ öğrencileri, Lefkoşa Çocuk Esirgeme Kurumu’na ziyaret gerçekleştirdi
banner432

  Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğrenci Kulübü ve Kızılay Öğrenci Kulübü tarafından Lefkoşa Çocuk Esirgeme Kurumuna bir ziyaret gerçekleştirildi. 

   Etkinlik ile ilgili bilgi veren Temel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çağda Kıvanç Çağanağa , çocuk esirgeme kurumundaki öğrencilerin yapılan müzik ve oyun aktiviteleri ile eğlenmelerini amaç edinerek ziyareti geçirdiklerini  ve her yıl yapılan bu ziyaretler sayesinde hem çocuklarla güzel bir gün geçirmenin hem de kulüp öğrencilerinin sosyal sorumluluk anlayışı ile toplumun farklı kesimlerine ulaşma ve yardımcı olma fırsatı bulduklarını dile getirdi. 
  Etkinlik süresince saz dinletisi, eğitici oyunlar, vücut perkisyonları ile eğitici şarkılar söylenerek öğrencilerin  çocuklarla kaliteli zaman geçirmesi sağlandı. 

banner520
   Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencileri tarafından kurumdaki çocuklara geleneksel Kıbrıs Türk çocuk oyunları örneklemeleri yapılarak, çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Etkinlikte, LAÜ öğrencileri ile çocuklar kaynaşarak, kaliteli ve eğlenceli vakit geçirme fırsatı yakaladılar.
   Etkinlik sonunda konuşma yapan Esirgeme Kurumu sorumlu öğretmeni Çiçek Azizoğlu, duyarlı davranışlarından dolayı LAÜ öğrencilerine teşekkür etti.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455