Senin: Vizyonumuz örtüşüyor

Halkın Patisi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde bağımsız aday Kudret Özersay’ı destekleme kararı aldı

Senin: Vizyonumuz örtüşüyor

 Halkın Partisi (HP) Parti Meclisi, oy birliği ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde bağımsız aday Kudret Özersay’ı destekleme kararı aldı.

HP Parti Meclisi'nin, Cumhurbaşkanlığı seçimi gündemiyle dün akşam Emekliler Derneği lokalinde yaptığı toplantıdan Özersay'a destek kararı çıktı.
HP Genel Başkanı Yenal Senin toplantının ardından yaptığı açıklamada, Parti Meclisi’nin gerek üyelerden gerek toplumun her kesiminden gelen talepler doğrultusunda oy birliğiyle bağımsız aday Kudret Özersay’ı destekleme kararı aldıklarını açıkladı.
Senin, “Gerek vizyonu gerek Kıbrıs konusundaki duruşu, gerek dış politikadaki aktifliği gerekse de Türkiye ile ilişkiler ve diğer konular bağlamında da örtüştüğümüz ve aynı vizyonda olduğumuz bağımsız aday olan Özersay’a hem sahada hem de gönüllerde tam destek verdiğimizi beyan ediyoruz” dedi.
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Nisan 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak katılma kararı aldığını ve HP Genel Başkanlığı görevini de bıraktığını 9 Ocak'ta açıklamıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468