banner493

Yuka Blend Arabahmet-Market etkinliği, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı

Nic Nic turu ilgi topladı

Yuka Blend Arabahmet-Market etkinliği, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı
banner432

Daha önce Surlariçi’ndeki Uray Sokak ve Samanbahçe bölgesinde gerçekleşen Yuka Blend Sokak Festivali, bu kez Arabahmet’e taşındı. 
Açıklamaya göre, Yuka Blend Arabahmet-Market etkinliği, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Kültür Dairesi, Vakıflar İdaresi, İçişleri Bakanlığı ve Atakom’un katkıları ve işbirliğinde, Studio 21.cc organizasyonuyla önceki gün 10.00-19.00 saatleri arasında Zahra Sokak’ta gerçekleştirildi. 
“Arabahmet’te bir gün” sloganıyla  müzik, boyama, sokak performansları, spor ve atölye çalışmalarının  gerçekleştirildiği etkinlikte, LTB de Sokak Kütüphaneleri ve bölgenin yeşillendirilmesi konusunda çalışmalar yaptı. Etkinliğe LTB Başkanı Mehmet Harmancı da katıldı.

banner520
Birçok farklı etkinliğin yapıldığı Yuka Blend Arabahmet’te aile bisikleti olan Nic Nic Projesi’nin tanıtımı da yapıldı. Proje direktörü Derviş Zeybek ile LTB Başkanı Mehmet Harmancı Nic Nic araçları ile Arabahmet’te tur attı. 
LTB’nin Hatırlamak Güzeldir Projesi bu kez de Budak Pastahanesi’nin kurucusu Resa Budak ile devam etti. Etkinlik kapsamında birçok resim yanında Resa Budak’ın resmi de spreyle püskürtme yöntemiyle tuvale taşındı. Lübnanlı sanatçı Elias Zaarour, Alman Sarah N. Wortmann ve Kıbrıslı Yasmin Audji tarafından canlı performans olarak festivalde yapılan resim daha sonra Çağlayan Parkı’na monte edilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455