banner564

Avrupa Şampiyonu oldu

banner587

Avrupa Bilardo Federasyonu Erkekler U23 disiplininde KKTC’yi temsil eden Mustafa Alnar 5 karşılaşmanın tümünü kazandı

Avrupa Şampiyonu oldu
banner598

Avrupa Bilardo Şampiyonasında ülkemizi KKTC Bayrağı altında temsil eden Milli Sporcu Mustafa Alnar çıktığı tüm karşılaşmaları kazanarak Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştı. 
Antalya’da devam eden ve önceki akşam geç saatlerde gerçekleşen ödül töreninde izleyicilerin ve Türk sporcuların da İstiklal Marşına eşlik etmesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. 

Mustafa Avrupa Şampiyonu
EPBF tarafından düzenlenen 1 Kasım’dan beridir Antalya’da devam eden 2021 Avrupa Erkekler, Kadınlar, U23 ve Tekerlekli Sandalyeliler Avrupa Bilardo Şampiyonası 8 Top Disiplini önceki gün gün boyu gerçekleştirilen final serisi ile tamamlandı. U23 disiplininde ülkemizi KKTC Bayrağı altında temsil eden Milli Sporcumuz Mustafa Alnar çıktığı 5 karşılaşmanın tümünü kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Çıktığı ve çoğunu farklı kazandığı karşılaşmaları ve ödül töreni Kozoom TV tarafından tüm dünyaya yayınlanan Mustafa Alnar ülkemizin gururu oldu. 

Çeyrek finale üç sporcu ile girdik
U23 Kategorisi 8 Top Disiplininde çeyrek finale üç sporcu ile girdik kupa ile çıktık. 3 sporcu ile yarıştığımız U23 kategorisinde sporcularımızın tümünün Çeyrek Finale kalması Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun alt yapı gücünü göstermesi açısından dikkat çekti. Bilge Alaçam’ın Çeyrek Finalde Alnar ile eşleşmiş olması daha fazla madalya kazanma şansımızı engelleyen bir talihsizlik olarak değerlendirildi. Bilge Alaçam ve Osman Şanlısoy disiplini Avrupa Beşincisi olarak tamamladılar. 

Gönülleri fethetti 
Özellikle çok çekişmeli geçmesi beklenen Yarı Final de Türkiye U23 Şampiyonu İbrahim Vatansever’e karşı 8- 1 ve yine Final’de sergilediği olağanüstü performansıyla 2018 Avrupa Gençler Şampiyonu Alman sporcu Luca Menn’e karşı 8-2’lik galibiyetler elde eden Mustafa Alnar Avrupa Şampiyonluğu ile birlikte herkesin takdirini kazandı. Henüz 20 yaşında U23 Avrupa Şampiyonluğunu elde eden Mustafa Alnar, geçmiş yıllarda elde ettiği 1 Dünya Üçüncülüğü, 2 Avrupa İkinciliği ve pek çok Avrupa Üçüncülüğü ile ülkemizi Avrupa ve Dünya’da en iyi bir şekilde temsil edeceğinin sinyalini çok önceden vermişti.

Başkan Aşkın Burcu’dan teşekkür mesajı
KKBF Başkanı Aşkın Burcu’nun Ödül Töreni sonrasında yayınladığı mesaj şöyle:
“2002 yılından beridir kurduğumuz hayalleri gerçeğe dönüştürerek Bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı canlı yayında tüm Dünyaya izlettiren Mustafa’ya sonsuz teşekkürler. Milli Takımlar Antrenörümüz Mehmet Şanlısoy'a Teşekkürler. Yine bizlere inanarak ve güvenerek 2006 yılından beridir tüm Avrupa Şampiyonalarına katılmamızı sağlayan veya bu amaç için çaba harcayan gelmiş- geçmiş tüm Devlet yetkililerine teşekkürler.
Bu zafer Mustafa’nın zaferi. Bu hayale inananların, olanaksızlıkları bahane etmeyip birlikte çalışanların zaferidir. Sevgili Mustafa, ülkemizin içinden geçtiği her acıdan zorlu bu süreçte bir yıldız gibi parlayarak bizlere kazandırdığın umut ve özgüven için, hayranlık uyandıran sporcu kişiliğinle tüm gençlerimize örnek olduğun için teşekkürler.”

banner594
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473