banner564

‘Ciddi çalışma yapılmalı’

Yonpaş Dumlupınar Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, Mehmet Altın dışında takımdaki birçok isme BAL liginden teklif geldiğini söyledi 

‘Ciddi çalışma yapılmalı’
banner598

Beyzade ÜNALMIŞ
Yonpaş Dumlupınar Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, Mehmet Altın’a gelen teklifi normal karşıladıklarını oyuncunun gitmek için kendilerinden istediği izine olumlu cevap verdiklerini ifade etti. Futbolun başlaması ile ilgili olarak ise açıklama yapan tecrübeli çalıştırıcı en kötü ihtimalin göz önünde bulundurularak futbolun nasıl oynayabileceği yönünde yetkili kesimlerin çalışma yapması gerektiğini ifade etti.

Daha fazla oyuncu gidebilir
Mehmet Altın’ın BAL ligine gidişiyle ilgili sözlerine başlayan Yonpaş Dumlupınar Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, BAL liginin normal süresinde başlamış olması durumunda daha fazla oyuncunun o ligde mücadele edeceği bir tablonun olabileceğine dikkat çekti. 

Birçok oyuncunun gitmesi gündemde 
Mehmet Altın gibi Yonpaş Dumlupınar takımında birçok oyuncunun BAL ligine gitmesinin gündemde olduğunu ifade eden Devecioğlu, yabancı oyuncuları Oladele, Osman Şanverdi, Mert Güçlücan ve kaleci Türkkan’a da BAL liginden teklifler geldiğini belirten tecrübeli çalıştırıcı, bu oyuncuların da gitmek istemeleri durumunda Mehmet Altın’a verdikleri 3-4 aylık izni bu isimlere de verebileceklerini söyledi. 

Türkkan transfere sıcak bakmadı
Türkkan’ın hem ailesi hem de işi dolayısıyla bu transfere sıcak bakmadığını ifade eden Sedat Devecioğlu, takımın yaş ortalamasının düşük olmasından dolayı gelen tekliflerin de kaçınılmaz olduğunu ifade etti. 

9 haftalık bir çalışma süreci yaşadık
Yonpaş Dumlupınar olarak 9 haftalık bir çalışma sürecini, yaptıkları hazırlık maçları da dahil olmakla birlikte yasak çıktığı için durdurmak zorunda kaldıklarını ifade eden Devecioğlu, yasakların kalkması ile birlikte yeniden çalışma sürecine başlayacaklarını söyledi. 

Oyuncular iyi durumda
Oyuncu grubunu şu an itibariyle uzaktan takip ettiklerini ve iyi durumda olduklarını ifade eden Yonpaş Dumlupınar Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, olası yasakların kalkması durumunda 1.5 aylık bir süre daha çalışma planları olduğunu söyledi. 

Çalışma yapılması gerekir
Futbolun başlaması yönünde ise açıklama yapan Devecioğlu, en kötü ihtimalin göz önünde bulundurularak Türkiye’de ve dünyada başlayan futbolun bizim ülkede de nasıl başlayabiliriz diye çalışma yapılması gerektiğini ifade etti. 

Gençliği spordan koparmamak gerekir
CONIFA’nın bile gündeme geldiği ülkede aşılamanın başladığı ülkede, turizm vs. gibi açılmaların başlayacağı bir ortamda bir politika geliştirip en kötü şartlarda gençliği spordan koparmamak adına çalışmaların yapılması gerektiğini ifade eden Devecioğlu, ekonomik olarak sıkıntılı olan süreci daha fazla sıkıntıya sokmamak gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474