Tatar’dan spora müjde

Futbol Federasyonunun 4. dilim katkısının bugün, Spor Federasyonlarının devlet katkısının 3. diliminin ise önümüzdeki hafta ödeneceği açıklandı

Tatar’dan spora müjde
banner432

Spor Federasyonlarının devlet katkısından alacakları 3. dilim katkılar için Maliye Bakanlığından blokenin alındığı futbol için de 4. dilim katkının bugün maliye tarafından ödeneceği açıklandı.

Harcama yazısı yazıldı
Başbakan Ersin Tatar 3. dilim katkılarını bekleyen spor Federasyonları için Maliye Bakanlığından katkının blokesinin alındığını ve en geç hafta başına ödemenin çıkacağını belirtti. 

Futbolun ödemesi bugün 
Başbakan Tatar Futbol kulüplerine ödenecek 4. dilim katkının ise bugün itibarıyla Futbol Federasyonu’nun hesabına aktarılacağını belirterek “2. 5 milyon lira bugün Futbol Federasyonu’na ödenecek. Federasyonların 3. dilim katkıları ise Çarşamba gününe kadar ödenecek” dedi.

4 milyona yakın ödeme yapılacak
Başbakan Ersin Tatar Futbol Federasyonuna bugün yapılacak ödeme ile birlikte bir hafta içerisinde sporun geneline 4 milyon liraya yakın bir miktarın aktarılacağını belirterek “her şey gençliğimiz için. Sporumuz için” dedi.

BTM hakem ücretleri ödeniyor
Tatar, Spor Federasyonlarının katkılarının yanı sıra Futbol Federasyonu ile yapılan protokol gereği BTM kulüplerinin hakem ücretlerinin taksitinin de bu ödeme ile Futbol Federasyonuna ödeneceğini söyledi. 

Federasyonların hakem ücretleri de ödenecek
Federasyonları dört gözle bekledikleri devlet katkısının da ödeneceğini kaydeden Tatar “Söz verdiğim gibi federasyonların hakem ücretlerinin de ödemelerinin yine bu dilimle birlikte federasyonlara ödenecek. Federasyonların 4. dilim ödemeleri için de hazırlık yapılması talimatını verdim. Sporun diğer konularıyla ilgili de yetkililere gerekli talimatları da zaten vermiş durumdayım” dedi. 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460