Zirve Alptürk ve Sona’nın 

banner453

2020 Polaris Kış Kupası’nın ilk yarışı pazar günü Lefkoşa'da gerçekleştirildi

Zirve Alptürk ve Sona’nın 
banner432
banner480

 Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu organizesinde Başel Holding katkıları ile gerçekleşen 2020 Polaris Kış Kupası ilk yarışı pazar günü Lefkoşa'da gerçekleşti. Kuzey Kıbrıs Sprint Şampiyonası'nın ilk yarışı olan ve KITMOK ile ortaklaşa düzenlenen Polaris ATV Enduro Cup da güne renk kattı. 

banner477
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele, Polaris, Gopro, Dji, Motul, Çağla Car Care ve Genpower'ın katkılarıyla gerçekleşen ve 13 aracın start aldığı Sprint Şampiyonası ilk yarışında 11 ekip finişe ulaşabildi. 

Cevdet Alptürk zirvede
2018-2019 Ralli Şampiyonu Cevdet Alptürk, Co-pilotu Mustafa Yücener ile Skoda Fabia R5 araçları ile güzel bir derece çıkararak günü zirvede tamamlarken, onları genç pilot Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla 2. olarak ve Fikri Macila-Harun Çakır 3. olarak izledi. 

Klasmanlarda birinciler belli oldu
Ralli klasmanında Sınıf R'de birinci Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N'de Fikri Macila-Harun Çakır, Sınıf 1'de Vural Vurur-Gökhan Bolatçıoğlu, Sınıf T2'de Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı, Sınıf 3'de Cevdet Alptürk-Buğur Kambilili, Sınıf 2'de Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ve Gençlerde ise Ahmet Kofalı birinci olarak tamamladı. 
Oldukça güzel bir havada, bol su geçişli zeminde ve iki çıkış ile aynı etapta yarışılan ATV Enduro Cup'ta ve ATV4 kategorisinde ise en iyi zaman Polaris ile Sona Singh kaydederken, ATV1’de Temel Atilaoğluları, ATV2’de Ahmet Miralay birinci geldiler. Sınıflarında birinci gelen sporculara Motul ve Çağla car care tarafından hediye çekleri verildi.
Polaris Kış kupası bir sonraki yarışı 23 Şubat’ta İnönü’de gerçekleşecek. 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460