banner564
banner556

Erdoğan’a yüklendi

HDP Milletvekili Hasip Kaplan, “Bizde Kürdistan’da Serok (Başkan) var, senin başkanlığına kim bakar” dedi:

Erdoğan’a yüklendi
Silopi'deki Newroz mitinginde konuşan HDP Milletvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Kaplan, "Bizde Kürdistan'da Serok (başkan) var. Serok varken senin başkanlığına kim bakar. Başkanlık, başkanlık, başkanlık diye tutturmuşsun kardeşim" dedi.
Şırnak'ın Silopi İlçesi'ndeki nevruz kutlamalarına katılan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, dünyada tek tip başkanlık olmadığını belirterek, "Ne var bizde Kürdistan'da Serok (Başkan) var. Serok varken senin başkanlığına kim bakar. Başkanlık, başkanlık, başkanlık diye tutturmuşsun kardeşim" dedi.

Kürtçe şarkılar söylendi 
Silopi'deki Newroz kutlamalarına HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Silopi Belediye Başkanı Emine Esmer, HDP, DBP'li yöneticiler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Yöresel kıyafetlerle kutlamalara katılan vatandaşlar, Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylar çekildi. HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı eleştirerek, şöyle dedi: "7 Haziran'da yalancının lastiğini patlatacaksınız. Yalancının tekerini indireceksiniz. Çünkü ne bizde, ne Ortadoğu ’da, ne Türkiye 'de ne dünyada öyle tek tipi başkanlık yok. Ne var bizde Kürdistan'da Serok (Başkan) var. Serok varken senin başkanlığına kim bakar. Başkanlık, başkanlık, başkanlık diye tutturmuşsun kardeşim. Seçim, seçim, meydan meydan dolaşıyorsun. Senden daha çok dolaşan hem kahvede hem sokakta her yerde toplantı yapıp konuşan Cumhurbaşkanı var mı? Yok. Bir hafta sus kardeşim dilin şişmez, şişmez ha. Bir hafta sus, sus. Millette bu ekranlara çocuklarımız bakarken psikolojileri bozuluyor. Konuşacaksan hayır için konuş. Ülke için konuş, demokrasi için konuş, özgürlükler için konuş. Söylüyorum size yüzde 10 barajına sığınan korkaklar, Kenan Evren'in yüzde 10 baraj hanesine sığınan korkaklar, siz 400 vekil istiyorsunuz değil mi? “

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465