Antalya’daki piyano festivalinde Flamenko rüzgarı

Türkiye’de ilk kez 

Antalya’daki piyano festivalinde Flamenko rüzgarı
banner432

   Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 20’ncisi düzenlenen Antalya Uluslararası Piyano Festivali, sahnesinde yine dünyaca ünlü bir yıldızı ağırladı. Piyano Flamenko denilince dünyanın akla gelen ilk isimlerinden olan ve Türkiye’deki ilk konserini veren Diego Valdivia, Antalyalı müzikseverlere müzik ve dansın muhteşem uyumla harmanlandığı unutulmaz bir gece yaşattı.  

Türkiye’de ilk konserini veren dünyaca ünlü İspanyol piyanist, Antalya Büyükşehir Başkanı Muhittin Böcek’in de katıldığı gecede unutulmaz bir konsere imza attı.
Sempatik tavırlarıyla dikkat çekti!
   Biletleri günler öncesinden tükenen konserin eseyircileri “İyi akşamlar Antalya, teşekkürler” cümleleriyle Türkçe selamlayarak başlayan Valdivia, konser boyunca sempatik tavırlarıyla dikkat çekti.
   Dinleyenlerine tam bir müzik ziyafeti yaşatan İspanyol piyaniste sahnede 6 Flamenko dansçısı eşlik etti. Dansçıların gece boyunca yaptığı şovlar izleyenlerden tam not aldı.
   Renkli anlara sahne olan konserin sonunda tüm ekibine teşekkür eden Diego Valdivia, yine Türkçe söylediği “Seni seviyorum Antalya, kalpten” cümleleriyle dakikalarca ayakta alkışlandı.
   Seyircilerin alkış yağmuruna kayıtsız kalamayan ve dansçılarıyla tekrar sahneye çıkan Valdivia ve dans grubuna, seyirciler de alkışlarıyla ritim tutarak gecenin eğlenceli anlarından birine imza attılar.
Konserin sonunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Diego Valdivia’ya çiçek ve teşekkür plaketi verdi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER