Bedesten’de özel gece

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in düzenlediği Sanat Engel Tanımaz Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi

Bedesten’de özel gece
Kuzey Kıbrıs Turkcell’in engelsiz yaşam odağındaki "Sanat Engel Tanımaz Fotoğraf Yarışması” muhteşem bir final gecesine sahne oldu. 
Başkent Lefkoşa’nın tarihi mekanı Bedesten’deki geceye yoğun bir katılım yaşanırken, dereceye giren eserler ödüllendirildi, fotoğraflar sergilendi.
Engellilerin başarılarının bir kez daha gündeme geldiği gecede, empati ve farkındalık artırıldı, sanatın evrensel dili önemli bir duyarlılıkla bütünleşti.
Ödül gecesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner’in yanısıra Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, Kuzey Kıbrıs Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Günay Çerkez, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden ve Genel Müdür Yardımcıları, bürokratlar, sanatçılar, engelli ve fotoğrafçılık derneklerinin temsilcileri ayrıca çok sayıda davetli katıldı.
Ministry of Dance okulundan Bilgen ve Ahmet Arık’ın engelli bireyler Ömer Bulduk ve Özlem Sesli ile birlikte sunduğu dans gösterisi dakikalarca alkışlanırken, birbirinden başarılı fotoğraflar da izlenime açıldı. Ödül töreninin sunuculuğunu, tiyatro sanatçısı Hatice Tezcan yaptı.
Sanat Engel Tanımaz Fotoğraf Yarışması Sergisi, 24 Mayıs tarihine kadar Bedesten’de ziyaret edilebilecek. Yarışmada ödül alan fotoğraflar 750 TL, sergileme alan fotoğraflar ise 500 TL ücretle satışa sunuldu. Fotoğrafların satışlarından elde edilen gelir Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneğine bağışlanacaktır.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER