AKEL destek vermedi

banner453

Güney Kıbrıs ile Mısır arasında denizaltından doğal gaz borusu döşenmesine ilişkin anlaşma Rum Meclisi’nde onaylandı

AKEL destek vermedi
banner432

 Güney Kıbrıs ile Mısır arasında imzalanan ve iki ülke arasında denizaltından doğal gaz borusu döşenmesini öngören devletlerarası anlaşma Rum Meclisi’nde onaylandı.

Rum basınında yer alan haberlere göre, Güney Kıbrıs-Mısır denizaltı doğal gaz boru hattı anlaşması önceki gün 34 olumlu oyla Rum Meclisi’nde onandı, 16 AKEL milletvekili ise oylamaya katılmadı.
Habere göre, DİSİ Parlamento Sözcüsü Nikos Tornaridis ise konuya ilişkin açıklamasında, söz konusu anlaşmanın onaylanmasının AB’ye gidecek enerji koridorunun açılması anlamına geldiği için büyük önem taşıdığını ifade etti.
Anlaşmanın ticari bir anlaşma değil, devletlerarası bir anlaşma olduğuna dikkat çeken Tornaridis, AB’nin anlaşmayı memnunlukla karşıladığını belirtti.
AKEL Parlamento Sözcüsü Yorgos Lukaidis ise, anlaşmanın onaylanmasının doğal gaz kaynaklarının idaresi çerçevesindeki bütünlüklü bir strateji dahilinde olmadığını kaydederek, doğal gaz stratejisi konusunda bazı endişelerinden ötürü oylamaya katılmamayı tercih ettiklerini sözlerine ekledi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER