‘Anne sütü oldu’

Türkiye ile KKTC arasındaki su anlaşması Rumların moralini bozdu

‘Anne sütü oldu’
 Başbakan Ömer Kalyoncu ve Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından imzalanan su anlaşması Güney Kıbrıs’ta teğkilere yol açtı.
   Fileleleftheros gazetesi “Su ‘Anne Sütüne’ Dönüştü” başlığıyla birinci sayfasında ve fotoğraflı verdiği haberinde, Davutoğlu’nun imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada birçok mesaj verdiğine dikkat çekti.
    Davutoğlu’nun ilk mesajının “Kıbrıs sorunu çözülse de çözülmese de KKTC’nin var olmaya devam edeceği” olduğuna dikkat çeken gazete AKEL’in, anlaşmanın Güney Kıbrıs’ı bağlamadığı açıklamasına karşılık “tanımadığımız bir ülkenin yorumları bizi bağlamaz” ifadesini ve anlaşmanın Federal Kıbrıs’ı da bağlayacağı açıklamasını öne çıkardı.
    Politis de fotoğraflı ve geniş yer verdiği haberine “Su Konusunda İmza Attılar… Tepkilere Rağmen Türkiye İle Anlaşmayı Onayladılar… Bir Önceki Gece Kıbrıslı Türklerin Kalyoncu’yu Özelleştirme Karşıtı Sloganlarla ‘Uğurlamasına’ Rağmen… Davutoğlu Dün AKEL’in Eleştirilerinden Rahatsız Göründü” başlık ve spotlarını attı.
    Alithia ise “Tepkiler Ortasında Su Konusunda İmzalar Atıldı… Türk Başbakan Davutoğlu İşgal Bölgelerine Su Temin Projesini Stratejik Hareket Diye Niteledi” başlığını attı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472