banner564
banner556

‘Bir adım daha ileri’

Erdoğan-Mitsotakis görüşmesini değerlendiren Rum basını, açıklamalarda Kıbrıs sorununa değinilmediğini belirtti

banner611
‘Bir adım daha ileri’
banner598
banner616

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis arasında BM Genel Kurulu çerçevesinde yapılan ikili görüşme Rum basınında da geniş yer aldı.

   Politis gazetesi, “İyi Bir Ortam ve Vilnius’tan Bir Adım Daha İleri” başlığı altında verdiği haberinde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis arasında New York’ta yapılan görüşmeye yer verdi.
   Gazete, Miçotakis ve Erdoğan’ın dünkü görüşmede, son dönemde Yunanistan ile Türkiye arasındaki olumlu ortamın korunması konusuna yoğunlaştıklarını belirtti. Yunan basınında çıkan haberlere göre ise, Yunan hükümetinden bir kaynağın, “Vilnius’tan bir adım öteye gittik ancak Lahey henüz çok uzakta” açıklamasında bulunduğunu aktardı.
   Haberde, görüşme sonrası Yunanistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya da geniş yer verilirken, söz konusu açıklamada, iki liderin görüşmede Kıbrıs sorununa değinip değinmediklerine ise yer verilmediği vurgulandı.
    Haber Alithia'da “Mitsotakis ve Erdoğan’dan Yol Haritası Anlaşması – Mülteciler Konusunda İşbirliği – Kıbrıs Sorununa Hiç Değinme Yok”; Haravgi'de ise “Yunanistan-Türkiye Yüksek Komisyonu 7 Aralık’ta” başlığıyla yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2023, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474