banner564
banner556

Saraya sürdüler

Kuzeyden akaryakıt alanları engellemeye çalışan Rum gümrük müdürlüğü, taksiciler tarafından protesto edildi

Saraya sürdüler

   Kuzey Kıbrıs’tan akaryakıt alanları engellemeye çalışan Rum gümrük müdürlüğü, taksiciler tarafından protesto edildi. Rum taksiciler araçlarını Başkanlık sarayı önünde durdurarak, hükümetin tavrını protesto etti.

   Fileleftheros gazetesi; Lefkoşa Rum Taksiciler Birliği’ne üye taksicilerin, Güney Kıbrıs’taki akaryakıt zamları, pahalılık ve bazı üyelerinin Metehan Sınır Kapısından geçişleri sırasında sorunlarla karşılaşmalarını düzenledikleri bir konvoyla protesto ettiklerini yazdı.
    Taksicilerin konvoyunun derneğin önünden başlayarak Rum Başkanlık Sarayı çemberine kadar gittiğini, oradan Ayios Demetios (Metehan) sınır kapısına gelen konvoyun daha sonra ise Maliye Bakanlığı önünde sonlandığını aktaran gazete, taksiciler adına açıklamada bulunan birlik sözcüsü Vasilis Yiotis’in ise, eylemin asıl sebebinin pahalılık olduğunu ifade etti.
   Yiotis, eylemin başlama sebebinin, bazı taksicilerin Metehan Sınır Kapısında, araçlarına el konulacağı yönünde tehditler olduğunu vurgulayarak taksicilerin eylemlerine Mağusa bölgesinden taksicilerin ve pahalılık karşıtı örgütlerin de katıldıklarını ifade etti.
   Taksicilerin bu eylemini her Salı günü yineleyeceklerini de vurgulayan Yiotis, on gündür bir tek yetkilinin dahi çıkıp KKTC’den Güney Kıbrıs’a ürün getirmenin “herkes için geçerli olduğu” yönünde bir açıklama yapmadığını da ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473