banner564
banner556

Tek yol federasyon

İngiliz Muhafazakâr milletvekillerinden, Dışişleri Bakanı Raab’a Kıbrıs mektubu

banner587
Tek yol federasyon

  İngiliz Muhafazakâr Parti Milletvekilleri Theresa Villiers, Roger Gale ve Matthew Offord’un, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab’a Kıbrıs sorununa ilişkin görüşlerinin yer aldığı bir mektup gönderdiği belirtildi.

   Fileleftheros gazetesi, “Kıbrıs dostu” Muhafazakâr Parti milletvekillerinin, Raab’a gönderdikleri mektupta, Ada’nın yeniden birleşmesine yönelik Kıbrıs sorununun çözümünün, tek egemenlik, tek uluslararası temsiliyet, tek vatandaşlıkla, iki kesimli, iki toplumlu federasyonu oluşturması gerektiği şeklindeki görüşlerini dile getirdiklerini yazdı.
   Habere göre milletvekilleri, federal çözümün, müzakerelerin başlangıç noktası değil Kıbrıs sorunundaki çabaların sonu olması gerektiğini dile getirdi.
  Milletvekilleri ayrıca böylesi bir çözümün, sayısız BM kararıyla da uyumlu olduğunu Raab’a iletti.
Gazete mektubun, Rum Haber Ajansı tarafından görüldüğünü belirterek mektupta “Kıbrıs’ın iki devlete bölünmesi veya bir konfederasyonun kabul edilebilir sonuç olmayacağı” ifadesinin de yer aldığını yazdı.

“Özgür Girne Derneği’nden” mektup

banner571

   Fileleftheros gazetesi bir başka haberinde sözde “Özgür Girne Derneği’nin”, “ABD’nin Kıbrıs sorununa etkin bir şekilde müdahil olacağı” şeklindeki son açıklamasına bağlı olarak ABD Dışişleri    Bakanı Antony Blinken’e bir mektup gönderdiğini yazdı.
   Habere göre dernek, Amerika’nın Kıbrıs sorunundaki politikasının değiştirilmesini talep etmesi için Blinken’e çağrıda bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Erol
Ahmet Erol - 2 yıl Önce

Ambargolar kalksın, o zaman 50 yıl daha federasyonu görüşürüz.

kupri island
kupri island - 2 yıl Önce

WE AGREE % IOO

Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Sen megan markle i konuş yurru battı güneş artık britanyanin üzerinde yAllah

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 2 yıl Önce

BM Güvenlik Konseyi ve Beş Daimi üyenin onaylamış olduğu Kıbrıs’taki Federasyon çözümünün değişip iki Egemen Devletli çözüm olabilmesi için , Güney Kıbrıs’ın, Türkiye’nin, İngiltere’nin , Yunanistan’ın, BMGK yinin Beş Daimi üyenin ve AB çatısı altında dediğimiz AB nin onayı ile olabilir,

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473