100’üncü yıla özel

DAÜ’de yoğun katılımın olduğu etkinlikte Milli Mücadele Oratoryosu gerçekleştirildi

100’üncü yıla özel
banner432

Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAÜ-ATAUM) Başkanlığınca, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele’nin 100. yılını kutlamak maksadıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda, “Bir Ata, Onlarca Kahraman, Yüzlerce Destan” başlıklı Milli Mücadele Oratoryosu gerçekleştirildi.
DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, Milli Mücadele Oratoryosu öncesi katılımcılar kokteylde bir araya geldi.
Milli Mücadele Oratoryosu’nun açılış konuşmasını gerçekleştiren DAÜ-ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk, Oratoryo’nun program akışını katılımcılarla paylaşarak, bu akşamın haklı heyecanını ve gururunu yaşadıklarını kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Göktürk, Türk Milli Mücadelesi’nin başlangıcının 100. yıldönümünde çok güzel bir eseri katılımcılarla buluşturmanın mutluluğunu duyduklarını da sözlerine ekledi.
Katkılarından dolayı Ahmet Alper Ayana’ya günün anısına İdari ve Teknik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naciye Doratlı tarafından plaket takdim edildi. Etkinliğe Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeenral  Yılmaz Yıldırım ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan’ın yanı sıra birçok davetli katıldı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER