banner564

102 kişiye sertifika verildi

Eğitim ve tarım bakanlıklarının imzaladığı protokol çerçevesinde ülkenin ihtiyaç duyduğu mesleklerin geliştirilmesi hedefleniyor

102 kişiye sertifika verildi
banner598

Tuğçe Ülkü AYDIN
Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında “Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Yönelik Yaşam Boyu Eğitim Kursları” düzenlenmesi ve eğitimini tamamlayanların istihdamının sağlanması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
Milli Eğitim Bakanlığı toplantı salonunda saat 10.00’da düzenlenen imza töreninde protokole, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz imza koydu.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın birlikte yürüteceği protokol, üç yıl bunca yürürlükte kalacak.  
Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 3 yıl önce başlatılan yaşam boyu eğitim faaliyetlerine dair imzalanan protokolün süresinin dolduğuna işaret ederek, dün protokolün ikincisinin imzalandığını söyledi.
Protokoller çerçevesinde ülkenin ihtiyaç duyduğu mesleklerin geliştirilerek, yeterliliklerinin teyit edildikten sonra sertifikalandırılmasının büyük bir ihtiyaç olduğunu, dünyada uygulanan modelin de bu olduğunu vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, Tarım Bakanlığı ile yapılan çalışmalarda çiftlik yönetimi, büyükbaş hayvan yönetimi ve arıcılık konusunda başlatılan sertifikalandırma sürecinde 102 kişinin sertifika almaya hak kazandığını bildirdi.

Oğuz: Gerekli eğitimler verilecek
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz da, yaşam boyu eğitimde tarım ve kırsal kalkınma alanında sektörler içindeki gerekliliğe göre alan tespitleri yaparak bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı ile beraber gerekli eğitimlerin verilerek, sertifikalandırılmaların yapıldığını söyledi.
Üretim, tarım ve hayvancılığın ülkenin en büyük sektörlerinden biri olduğuna işaret eden Oğuz, ülkedeki kaynakların etkin kullanılması konusunda bilinçli üretimin önemine değindi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474