23 Mayıs’a kadar gezilebilecek

YDÜ’deki “Akademiada Heykel Sergisi” Bakan Ataoğlu tarafından açıldı

23 Mayıs’a kadar gezilebilecek
banner432

 Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin etkinlikleri kapsamında düzenlenen 10. Akademiada Sanat Akademisi’ne katılan sanatçıların, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı eserlerin sergileneceği “10. Akademiada Heykel Sergisi”nin açılışı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından yapıldı.

Verilen bilgiye göre, 14 heykel sanatçısı tarafından yapılan heykellerin sergilendiği ve YDÜ Hastanesi Sergi Salonu’nda yer alan serginin açılışında YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Aygenç ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından sergiye katkı koyan sanatçılara Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edilerek, sergi kurdelesi kesildi. 
Sergi, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 23 Mayıs tarihine kadar YDÜ Hastanesi Sergi Salonu’nda gezilebilecek.

Uluslararası Sanat Rezidansı Sergisi de açıldı
Öte yandan Balkan ülkelerinden 15 ressamın Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı ve 35 eserden oluşan “Uluslararası Sanat Rezidansı Sergisi” Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından açıldı
Ressamların, eserlerinde kendi özgün üslup ve sanatsal kavrayışları ile faklı ekolleri yansıtacağı sergi, 23 Mayıstarihine kadar hafta için 08.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER