Gözler yargıda

Çakıl yüklü kamyonla salon aracın üzerine devrilen ve iki kişinin feci şekilde ölümüne neden olan sürücü Ramazan Tomruk hakkındaki karar 12 Haziran’da açıklanıyor

Gözler yargıda
banner432

 Hüseyin ÇİÇEK

İskele-Ercan anayolu üzerinde geçtiğimiz yıl  Haziran ayında iki kişinin ölümü ile sonuçlanan ve tüm toplumda büyük üzüntü yaratan feci kaza ile ilgili olarak yargılanan kamyon sürücüsü Ramazan Tomruk hakkındaki karar 12 Haziran 2019 tarihinde açıklanacak. Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen davanın duruşması, dün tarafların hitaplarını tamamlaması ile sona erdi. İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, sanık aleyhindeki davaları makul şüpheden ari olarak ıspat ettiklerini iddia ederek, sanığın mahkum edilmesini, savunma avukatı ise sanığınm beraat ettirilmesini talep etti. Gazimağusa Ağır Ceza Mahkeme heyeti başkanı Nüvit Gazi, davayı, kararı açıklamak üzere 12 Haziran 2019 tarihine erteledi.
Kaza nasıl olmuştu
Hatırlanacağı gibi bir çiftin ölümüne ve bir ailenin dağılmasına neden olan feci kaza 24 Haziran 2018 tarihinde İskele-Ercan anayolu üzerinde, Hansoy Petrol istasyonu önünde meydana gelmişti. Yönetimindeki araç ile İskele istikametine doğru  süratli ve dikkatsiz şekilde seyreden Ramazan Tomruk, önünde seyretmekte olan ve yolun soluna doğru dönüşe geçen araca çarpmamak için fren yaptıktan sonra direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağına geçmiş ve karşı yönden gelen Kaleil Bdwan yönetimindeki FA 897 plakalı van aracın üzerine devrilmişti. Kaza sonucunda Kaleil Bdwan ile araçta yolcu olarak bulunan eşi Emine Bdwan araç içerisinde ezilerek feci şekilde  yaşamını yitirmişti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER