banner493

“4.5G için fiber yatırıma hazırız“

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Yazıcı, mobil iletişim, dijital dünya ve teknolojideki son gelişmelerin anlatıldığı bir basın toplantısı düzenledi

“4.5G için fiber  yatırıma hazırız“
banner432
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, dün Kuzey Kıbrıs Turkcell birim sorumluları ve yetkilileriyle Lefkoşa Merit Otel’de mobil iletişim, dijital dünya ve teknolojideki son gelişmelerin anlatıldığı bir basın toplantısı düzenledi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell "Dijital Değişim Turkcell'le Hızlanıyor" başlıklı basın toplantısı düzenledi, Genel Müdür İsmet Yazıcı açıkladı:
Ülkemizde 4.5G teknolojisine geçmek için fiber optik omurganın güçlendirilmesinin şart olduğunu belirten Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, kurum olarak bu yönde yatırım yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Yazıcı, "250 kilometre uzunluğundaki fiber altyapısını döşemeye, bu ağı Telefon Dairesi ile de paylaşmaya hazırız" diye konuştu.
Kuzey Kıbrıs genelindeki tüm altyapılarını yenilemek ve değiştirmek üzere projelerini tamamladıklarını da açıklayan Genel Müdür İsmet Yazıcı, "Hızımıza hız, kalitemize kalite katmaya devam edeceğiz" dedi.
Genel Müdür İsmet Yazıcı, Türkiye'de 4.5G teknolojisine geçilmesiyle birlikte, bu teknolojiyi deneyimlemeleri için Türkiye'ye seyahat edecek her Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterisine Nisan ayı boyunca ücretsiz 4,5 GB internet hediye ettiklerini de müjdeledi. 4.5G teknolojisini kullanmak için 4.5G yazarak 4045’e kısa mesaj atılması gerektiği de belirtildi.

Mobil bir nesil doğuyor
Mobil iletişim ve teknolojinin olağanüstü hızla ilerlediğini belirten İsmet Yazıcı, 2020'de 8.9 milyar sim kullanıcısı ön görüldüğünü, internetle birlikte yeni bir dünya kurulduğunu ifade etti.
Yazıcı, internete bağlı nesne sayısının 50 milyara yükselmesinin beklendiğini anımsatırken, internetteki veri transferinin 2005 yılına göre 300 kat arttığını, bu rakamların büyümenin en önemli göstergesi olduğunu belirtti.


"Altyapımızı yeniliyoruz"
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, iki yeni frekans almak için başvurularını yaptıklarını, ülke genelindeki tüm altyapılarını yenileyeceklerini belirtti.
"Projemiz haziran ayında başlayacak ve A'dan Z'ye tüm şebekelerimiz yenilenecek" diyen Yazıcı, en yüksek hızı ülke geneline yayacaklarını belirtti.
Kuzey Kıbrıs Turkcell'in internetteki hizmet yaklaşımının "en hızlı, en geniş kapsamı alanı ve kesintisiz hizmet" yönünde olduğunu belirten Genel Müdür İsmet Yazıcı, dijitalleşmeyi çok iyi müşteri deneyimi ile birleştireceklerini de söyledi.

Fiber yatırım şart
"3G teknolojisinin daha uzun yıllar kullanılacağını" söyleyen İsmet Yazıcı, ülkemizde 4.5G teknolojisine geçmek için fiber optik omurgasının güçlendirilmesinin şart olduğunu belirtti.
Yazıcı, 250 kilometre uzunluğundaki fiber altyapısını döşemek ve bu ağı oluşturmak için yatırım yapmaya hazır olduklarını da açıkladı. “Bu yönde niyetimizi ilgili mercilere de ilettik. Ayrıca bu yatırımdan Telefon Dairesi'nin de yararlanması için varız. Bilişim adası için fiber altyapı olmazsa olmazdır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 09:03
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460