banner493

Açıklamalar tatmin etmedi

KTEZO Başkanı Kanber, toplumun hükümet ortaklarının hangi noktalarda ayrılık yaşadığını bilmeye hakkı olduğunu belirtti

Açıklamalar  tatmin etmedi
banner432
Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanı Mahmut Kanber, hükümetin herhangi bir açıklama yapılmadan bozulduğunu, toplumun hükümet ortaklarının hangi noktalarda ayrılık yaşadığını bilmeye hakkı olduğunu ve bu konuda kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini kaydetti.
Kanber, yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Türk toplumunun arttıkça artan sıkıntı ve yıkımlarla yüz üstü bırakıldığını ifade etti.
Toplumun hükümetten bir an önce sorunlar üzerinde yoğunlaşmasını, sağlıktan eğitime, üretimden sosyal güvenliğe, çevresel sorunlara kadar birçok farklı alanda hayatın kolaylaştırılmasını beklerken, akşamdan sabaha hükümetin bozulduğunu ifade eden Kanber, bu bozulmada geçmişten farklı olarak tartışma, görüş, gerekçe ortaya koyma ihtiyacı dahi duyulmadığına dikkati çekti. 
Kanber şöyle devam etti:
“Mali ve ekonomik protokol öylesine maddeler içeriyor ki ne yönetim, ne üretim kalır, ne de işletme. Orta gelir grupları, esnaf, zanaatkâr diye bir şey kalmaz. Bir tarafta büyüğün de büyüğü sermaye grupları, diğer tarafta da yoksullar ve açlardan ibaret bir toplumla karşı karşıya kalırız.
2009’lu yıllarda mali – ekonomik protokollerle hızlanan bu süreç aynı ruh ve felsefede olan bir yeni protokolle daha taçlandırılmak isteniyorsa, herkesin yapacak bir şeyi olmalıdır. KTEZO üzerine düşeni gerekli şekilde dün olduğu gibi, bugün de yapacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 09:31
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner473

banner460