banner493

Açıktaki sütler toplanıyor

banner514

Kadri Fellahoğlu, halk sağlığıyla oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerini belirtti

Açıktaki sütler toplanıyor
banner432

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Zabıta Şubesi, halk sağlığının korunmasına yönelik çalışmaları çerçevesinde unlu gıda mamülleri yanında önceki günden itibaren dükkan veya restoranların kapı önlerine açıkta ve sağlık koşullarına uygun olmayan şekilde bırakılan süt ürünlerini de müsadere etmeye başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, halk sağlığıyla oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerini belirterek, denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini söyledi.

Açıkta bırakılan ekmekler gibi bundan böyle süt ürünlerinin de toplatılacağını kaydeden Fellahoğlu, dükkan ve restoran sahiplerinin halk sağlığı konusuna daha fazla duyarlılık göstermesini istedi.

 

“Sütler dükkan açıkken teslim edilmeli”

LTB Zabıta Şube Amiri Çakır Lisani ise ekmeklerin iş yeri önlerinde bulunan kapalı kasalara bırakılabileceğini ancak süt ürünlerinin böyle bir durumu olmadığını ifade ederek, süt ürünlerinin mutlaka dükkan veya restoranların açılmasının ardından yetkililere teslim edilmesi gerektiğini vurguladı.

Lisani, iş yeri sahiplerin sağlık kurallarına uymaları gerektiğini belirterek, sabah saatlerinde kapalı dükkanların önüne bırakılan ekmekler gibi süt ürünlerinin de toplatılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2014, 03:27
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465