banner564

Amaç hayvanları sağlıklı yaşatmak

Veteriner Hekimler Birliği ile Gönyeli Alayköy Belediyesi arasında protokol imzalandı

Amaç hayvanları sağlıklı yaşatmak
banner598

Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği ile Gönyeli Alayköy Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında Gönyeli Alayköy Belediyesi’ne ait belediye barınağındaki köpeklerin sağlıklı ve güvenli yaşaması için program oluşturulması kararı alındı.
Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği adına Veteriner Hekim Mustafa Erk ve Gönyeli Alayköy Belediyesi adına başkan Hüseyin Amcaoğlu protokole imza koydu.
Amcaoğlu, sokaklarda yaşam mücadelesi veren hayvanların sayısında günden güne artış yaşandığını bu nedenle hayvanların sağlıklı ve güven içerisinde yaşamalarını sağlayacak adımlar attıklarını söyledi.
Köpeklerin sağlıklı yaşamı için iş planı hazırlandı.
Gönyeli Alayköy Belediyesine ait barınakta toplanan bu köpeklerin daha iyi koşullarda yaşayabilmesini sağlamak ve başıboş köpeklerin çoğalmasını engellemek amacıyla öncelikle kısırlaştırılmaları planlanıyor. Kısırlaştırılan hayvanların, ameliyatları sonrası bir haftalık bakım ve kontrolleri sonrasında uygun koşullara haiz bir yerde barınmaları sağlanacak.
Kısırlaştırılan her köpeğe Gönyeli Belediyesi tarafından mikroçip takılarak Veteriner Dairesi’ne kaydı yapılacak.
Amcaoğlu imza töreni sırasında yaptığı konuşmada köpeklerin sağlıklı yaşaması için Veteriner Hekimler Birliği ile bir işbirliğine gittiklerini ifade ederek hedeflerinin hayvanların çevre ve insanları rahatsız etmeyecek şekilde hayatlarını sürdürmesi olduğunu kaydetti.
Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Mustafa Erk de, hayvanların kısırlaştırması noktasında Gönyeli Alayköy Belediyesi ile bir işbirliği yapacaklarını kaydederek hayvanların sağlığı için atılan bu adımdan dolayı başkan Amcaoğlu’na teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474