banner493

Amaç motive

Kıbrıslı Türkler ile Rumlar arasındaki işbirliğini canlı tutmak amacıyla 28 Eylül’de tiyatro oyunu sahnelenecek

Amaç motive
banner432
Hüseyin ÇİÇEK
Mağusa Suriçi Derneği (MASDER) ile Sözde Kıbrıs Tiyatro Organizasyonu’nun (THOK) işbirliği ile 28 Eylül’de, “Antigone Sofoktes” isimli oyun tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Oyun ile ilgili Mağusa Suriçi Derneği’nde (MASDER) bir araya gelen temsilciler ortak bir basın toplantısı düzenledi.
Sözde Kıbrıs Tiyatro Organizasyonu (THOK) adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Yiannis Toumazis, MASDER ile beraber geçen yıl işbirliği ortamı yakaladıklarını ve Hipolytus isimli oyunu Salamis Antik Tiyatrosu’nda sergilediklerini ve katılımın yoğun olduğunu anımsattı. 
banner520
THOK olarak bu yıl ki oyun ile Kıbrıslı Türkler ile Rumlar arasındaki işbirliğini canlı tutulacağına inandıklarını belirten Toumazis, geçen yıldan itibaren THOK’un oyunlarını hem Lefkoşa Merkez Tiyatrosunda hem de diğer kent salonlarında Türkçe üst yazı ile sahnelediklerini ifade etti. 

Tiyatro insanları kaynaştırır…
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ile de yürütmüş oldukları çok iyi bir işbirliği olduğunu anlatan Toumazis, bu yıl Aliye Ummanel’in oyununu da sergileyeceklerini ve akabinde farklı bir oyunu kuzeyde sergileyeceklerini açıkladı. Tiyatronun insanları bir araya getireceğine olan inançlarını belirten Toumazis, ayrıca tiyatronun iki toplumu birlikte yaşamaya motive edeceğine inandıklarını ifade etti. Bu bağlamda “Antigone Sofoktes” isimli oyunu 28 Eylül 2016 tarihinde saat 20.30’da Salamis Antik Tiyatrosu’nda sahneleyeceklerini söyleyen Toumazis, Yunanistandan gelen 2 ekibinde oyuna katkıda bulunacağını aktardı.

Atai: Barışa hizmet edeceğimize inanıyoruz
Mağusa Suriçi Derneği (MASDER) adına açıklama yapan Başkan Yardımcısı Serdar Atai ise bu yılda heyecan verici bir organizasyonu düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl oyunun 3 bin 500 kişi tarafından izlendiğini anımsatan Atai, bunun barış ve birlikte olmanın inancının bir göstergesi olduğunu söyledi. Bu yıl çok daha kapsamlı bir oyunla halk önüne çıkacaklarını vurgulayan Atai, barışa ve yakınlaşmaya hizmet edeceklerine inandıklarını dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468