Anlamlı buluşma

banner453

LAÜ’nün kuruluşundan bugüne hizmet veren Rektörler bir araya geldi

Anlamlı buluşma
banner432

 Lefke Avrupa Üniversitesi’nin (LAÜ) 30. Yılı kapsamında düzenlenen etkinlikte, üniversitenin kuruluşundan bugüne üniversitede görev yapmış rektörler LAÜ’nün konuğu oldular.

Prof. Dr. Haluk Kabalioğlu (1995-1996), Prof. Dr. Mesun Ayan (1998-2002), Prof. Dr. Yıldırım Öner (2002-2006), Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu (2006-2008) ile Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel (2010-2013) üniversiteyi ziyaret ederek, üniversitenin mevcut durumu hakkında LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’den bilgi aldı. Kampüs ziyareti ve belgesel çekimleri ile devam eden programda rektörler son olarak üniversitenin sosyal tesisi EUL Lounge’de onurlarına düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldiler. 
Program kapsamında bir araya gelen Rektörler, nazik davetinden dolayı Rektör Yükselen’e teşekkür ederek, hizmet vermiş oldukları yıllarda üstlenmiş oldukları bu özel görevde üniversiteye ellerinden gelen katkıları yapmaya çalıştıklarını, rektörlük görevinin bir bayrak yarışı olduğunu ve bu görevi devralan Rektör Yükselen’in önderliğinde üniversitenin gerek akademik gerekse altyapı imkanları olarak gelmiş olduğu noktanın son derece önemli ve gurur verici olduğunu ifade ettiler. Kampüs turu ziyaretlerinde, üniversitenin değişim ve gelişimini yerinde görme fırsatı bulan rektörler, üniversitenin öğrencilere bugün sunmuş olduğu akademik ve sosyal olanakların gerçekten takdir edilecek düzeyde olduğunu belirterek, üniversitenin göstermiş olduğu büyük gelişimden mutluluk duyduklarını ifade etti. 
LAÜ Rektörü Yükselen yaptığı açıklamada düzenlenen etkinlik kapsamında üniversitenin davetini yoğun programlarına rağmen kabul eden ve değerli zamanlarını ayırarak LAÜ’yü ziyaret eden rektörlere teşekkürlerini iletti.  Çekimlerine başlanan belgeselin üniversitenin tarihini kayıt altına alacağını ve üniversitenin 30. Yılı kapsamında gerçekleştirilen bu projeye çok önem verdiklerini ifade etti. Etkinliğin sonunda Yükselen tarafından eski Rektörlere, üniversiteye geçmişte yapmış oldukları çok değerli katkı ve hizmetlerden ötürü hizmet plaketi takdim edildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER