banner564

Arıklı: Havalimanında araç kaybolmasının hırsızlık olayı olmadığı anlaşıldı, sıradaki ?

Bayındırlık ve ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı Ercan Havalimanında araç kaçırılma iddiasının açıklığa kavuştuğunu bildirdi. " Olay Hırsızlık değil bir karışıklık "

Arıklı: Havalimanında araç kaybolmasının  hırsızlık olayı olmadığı anlaşıldı, sıradaki ?
banner598

Arıklı'nın paylaşımı şu şekilde

Dünden beri Ercan Havaalanı otoparkında yaşanan araba hırsızlığı (!)ile uğraşıyoruz.

Bir yakınım, Azerbaycan'a giderken aracını otoparka koyuyor, park görevlisine de;"Birazdan nişanlım gelip arabamı alacak. Anahtar üstünde. Dikkat edin" diyor. Otopark görevlisi de;"Problem değil. Kameralar devrede" diyor.

Aradan bir kaç saat geçiyor. Yakınımın nişanlısı Ömer, arabayı almaya geldiğinde arabanın yerinde olmadığını görüyor. Ömer, derhal polise gidiyor ve durumu anlatıyor. Polis otoparka gelip kamera görüntülerini izliyor. Görüntülerde mersedes bir aracın iki kişi ile geldiğini, mercedesin yakınımın aracının yanında durduğunu, araçtan inen bir kişinin yakınımın aracına binip çalıştırdığını ve ard arda otoparktan çıktıkları görülüyor.

Polis, arabaların plakalarını ve araçtaki 2 kişinin eşkalini de tesbit edip, Ada çapında aramalara başlıyor.

Tabiatı ile olay basında "Ercan'da Araba Hırsızlığı" olarak yer alıyor.

Ercandaki her aksiliği büyüterek Ercan'ı itibarsızlaştırma yarışına girenlere ise, gün doğuyor. Hatta, son zamanlarda yapacak başka işi olmayan bir muhalif parti lideri;"Ercandaki güvenlik ve kamera zaafiyetini" dile getirerek işletmeye ve Hükümete veryansın ediyor.

Neticede Polisimiz bugün önce arabayı ve arabayı otoparktan alan 2 kişiyi buluyor.

İki kişinin ifadesi alındığında olayın hırsızlık değil basit bir tesadüften kaynaklandığı anlaşılıyor.

Olay şu; Yakınımın arabayı otoparka bıraktığı anda, aynı marka araca sahip bir başka kişi de arabasını aynı otoparka bırakıyor. Tıpkı yakınım gibi O da, yanında çalışan bir şahısa arabasını otoparktan almasını istiyor. O çalışan da otoparka gelip, patronunun arabası diye yakınımın arabasını alıp otoparktan ayrılıyor. Polis, aynı marka aracı, üzerinde anahtarı olduğu halde otoparkta bulunca olayın basit bir karışıklık ve tesadüfen kaynaklandığı anlaşılıyor.

Şimdi mesele şu; Olayın detayını ve polisin açıklamasını beklemeden, bu olaya balıklama dalan o parti lideri ve bu haberi yayınlayan İnternet sitelerinin altına, her türlü hakaret ve ithamla yazı döşeyip Ercan'a ve bize saldıranlar, acaba biraz vicdan yapacaklar mı? Yoksa "Sıradaki gelsin" diyerek, yeni hakaret furyası için Ercan'daki bir başka gelişmeyi mi bekleyecekler?

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2023, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 7 ay Önce

Ne tesadüf

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 7 ay Önce

Hırsızların kol gezdiği Ercan’da Yolcuların Bavulları da mı tesadüfen açıldı Sayın Bakanım ??

Omer
Omer - 7 ay Önce

Bakanım haklısınız havalimaninda rüzgar esse neden rüzgar esti diyecek çok insan var
Bazı insanlar karalama kotulemek için ufacık fırsatı değerlendiriyor

Yusuf A.
Yusuf A. - 7 ay Önce

Kaybolan valizler hakinda bilgi verilmedi.Buraya kamera ne zaman takilacak?

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473