banner493

Asbaşkan Akın Aktunç 

LTB Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı

Asbaşkan Akın Aktunç 
banner432

 Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi sonucunda oluşan Lefkoşa Türk Belediyesi Meclisi ilk toplantısını önceki gün LTB Mimar Mehmet Vahip Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamaya göre, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın başkanlığındaki yeni dönemin ilk Belediye Meclisi toplantısında Asbaşkanlık, Yedek Asbaşkanlık seçimi yapıldı ve İhale Değerlendirme Komisyonu oluşturuldu.
Akın Aktunç ile Ahmet Bağzıbağlı’nın aday olduğu Asbaşkanlık seçiminde Akın Aktunç 14 ve Ahmet Bağzıbağlı da 11 oy aldı. Bu sonuca göre Akın Aktunç yeni dönemde LTB Asbaşkanı olarak seçildi. Yedek Asbaşkan ise oybirliğiyle Ahmet Bağzıbağlı oldu.
İhale Değerlendirme Komisyonu için yapılan seçimle, toplam 5 kişiden oluşan Komisyon, doğal üye olarak LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Özmen Birinci, Hüseyin Kavaz, Tolga Ahmet Raşit ve başkan tarafından atanan Kanalizasyon Şube Amiri Faik Özkaynak’tan oluştu.

Harmancı: Ekip çalışması en büyük temennim
Toplantı öncesi belediye meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, iyi bir dönem geçireceklerine emin olduğunu söyledi.
Harmancı, farklı siyasal gruplardan kişilerin meclis içerisinde yer aldığını, bir kısmı ile geçtiğimiz dönem çalıştıklarını, yeni seçilen üyelerle birlikte geçmişteki gibi ortak amaç doğrultusunda verimli bir ekip çalışmasına imza atacaklarına ve iyi işler yapacaklarına inanç belirtti.
“Farklı yaklaşımlar demokrasinin zenginliğindendir.” diyen Başkan Harmancı, geride kalan 4 yıllık sürede Belediye Meclisi’nin “rekor” sayıda toplantı ve karar ürettiğini, aynı şekilde komisyonların da “rekor” sayıda toplantı yaptığını vurguladı. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460