banner564
banner556

Beklenti bu değildi

KITSAB, Sağlık Üst Kurulu’nun yeni önlemlerine tepki gösterdi, Başbakan’a sitem etti

Beklenti bu değildi

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başbakan Faiz Sucuoğlu’nu “Pazartesi gününden itibaren KKTC’ye turuncu ülkelerden gelecek yolcuların uçağa binmeden PCR test sonucu ibraz etmesi gerekeceği” yönündeki karar ve açıklamasından dolayı eleştirdi.
Açıklamada, “Göreve başladığı günden beri turizmin önemine vurgu yapan ve ekonomik durgunluğu turizm gelirlerini artırarak aşmayı düşündüğü izlenimini yaratan Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun dün akşam Ercan Havaalanı’nda yaptığı açıklamayı büyük bir hayret, üzüntü ve hayal kırıklığı ile karşıladık” denildi.
Açıklamada, Sucuoğlu’nun Ercan’da yaptığı inceleme sonucunda  bu kararla Ercan’daki yığılmanın da böylece ortadan kaldırılacağını söylemesine, “Sayın Başbakan, ‘kaotik’ diye nitelendirdiği durumu aşmanın yolunu, Ercan’ı ‘yolcu trafiğine kapatarak’ bulmuş oldu” diyerek tepki verildi.
Bu kararla, hükümetin “kapatma kararlarıyla”  halkın yaşadığı ekonomik yıkımı daha da derinleştireceğinin anlaşılmış olduğu savunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Yurda girişlerin diğer ülke örneklerindeki gibi düzenleneceğini duyurduğu halde bundan geri adım atmayı seçen Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun bu kararından sonra, turizm sektörü paydaşlarının, bir ‘hayatta kalış mücadelesi’” başlatmak zorunda oldukları açıktır. Yurda girişler yasaklanmışken, turizm sektöründen gelir elde etmeyi düşünen bütün paydaşlarımız ile birlikte gerekli değerlendirmeyi yapacağımızdan ve gerekli adımları atacağımızdan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir”. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 1 yıl Önce

Bıktık bıktık !!!!!!!!!!!

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 1 yıl Önce

KKTC turizmcileri halen Turizm olmasını mi bekliyorlar acaba ! Seneye Turizimcilerimizin boş Hotelleri açık artırma ile satışa çıkarsa hiç şaşmayalım !

Turkish power
Turkish power - 1 yıl Önce

Paranoid şizofreni

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473