banner493

Bora: Garantiler asla kaldırılamaz

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Kıbrıs görüşmelerinde “çözüm, hemen çözüm ve barış” dendiğini, ancak Türk askeri burada olduğu sürece barış, huzur ve güvenin devam edeceğini belirterek, “Garantiler asla kaldırılamaz. Türk askeri Ada’daki barış, huzur ve güvenin bekçisi olmaya devam edecektir” dedi.

 Bora: Garantiler asla kaldırılamaz
banner432
Dernek Genel Başkanı Yılmaz Bora yazılı açıklamasında, Kıbrıs görüşmelerinin yeniden başladığını ve çeşitli cephelerden olumlu mesajlar yayınlandığını, ancak Kıbrıs’ın yaşanmış gerçeklerinin dikkate alınmayarak ortaya konan bu görüşlerle soruna bir çözüm getirilmesinin mümkün olmadığını savundu. 
banner499
Bora, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yeni Cumhurbaşkanı’nın görüşmelere iyi niyetle başlamış olabileceğini ancak karşı tarafın tutumunda hiçbir olumlu unsur bulunmadığını” öne sürerek, “Rumlar garantiler kalkamadan, Türk askeri ve 1974 sonrası Ada’ya dönen soydaşlarımız Kıbrıs’tan gitmeden bir antlaşmanın olamayacağını ısrarla söylemeye ve gündemde tutmaya gayret ediyorlar” dedi.
Yılmaz Bora, adada adayı terk edecek yerleşikler olmadığını da ifade ederek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sahibi olan yurttaşlarımız vardır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 10:16
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460