banner564

“Cek cak değil icraat hükümeti”

Üstel, ülkenin ihtiyaç duyduğu reformların bazılarını tamamladıklarını, tozlu raflarda kalan yasaları geçirdiklerini söyledi

“Cek cak değil icraat hükümeti”
banner598

Başbakan, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ünal Üstel, Gazimağusa’da parti üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Verilen bilgiye göre, bazı bakan ve milletvekillerinin de katıldığı toplantıda ilk sözü alan UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, devam etmekte olan parti tüzüğü yenileme çalışmaları hakkında üyeleri bilgilendirdi.
Başbakan Ünal Üstel, toplantıda yaptığı konuşmada, “Sizlerle birlikte ülkemizi geleceğe taşıyacak büyük hedeflere yürümekten mutluluk duyuyorum. Hükümeti kurduğumuz gün yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Ne söz verdiysek yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bizim ‘cek cak’larla işimiz yok.  Laf üretmiyoruz, iş yapıyoruz. Ülkenin ihtiyaç duyduğu reformların bazılarını tamamladık, diğerlerini de yapacağız. Tozlu raflarda kalan yasaları geçirdik, imzalanan ama gerçekleşmeyen projeleri başlattık, tamamladık. Yarım kalmış yol ve altyapı projelerini de bitireceğiz” dedi.
Hükümetin 15 ayda yaptıklarının ortada olduğunu vurgulayan Üstel “Yarım kalan projeleri tamamlamak bizim namusumuzdur, tıpkı Belediyeler Reformu, Asrın Su Projesi, Enterkonnekte Enerji Sistemi, Ercan Devlet Havalimanı, İlk Evim Kredisi ve sosyal konut projeleri gibi. Söz verdiğimiz her projeyi tamamlayarak halkın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

“Temas etme nezaketi bile göstermediler”
 Muhalefetin olağanüstü Meclis Genel Kurulu çağrısına da değinen Üstel şunları söyledi:
“Bizimle temas etme nezaketi dahi gösterilmeden, partimize ve milletvekillerimize emrivaki yapmaya çalıştılar. Biz her zaman diyalogdan yana olduk. Mecliste fikirlerin açıkça konuşulmasından asla kaçmadık. Bizim  Meclis kürsüsünden veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Burada olay saygı olayıdır. Bize yokmuşuz gibi davrananları biz de yok sayarız. Haftaya Meclisin toplanması için imzamızı koyduk ve beklemede olan 11 yasayı o gün geçirmek için de düğmeye bastık… Kendilerine de bu niyetimizi ilettik. Onların bize yaptığını biz onlara yapmıyoruz. Meclisi açmak istiyorlarsa buyursunlar gelsinler.”

Kurultayın zamanı değil
 Üstel, parti içinde kurultay çağrıları yapanlara da cevap vererek, “Bu kadar ekonomik sıkıntı varken, yapacak bu kadar iş varken, yaptığımız bu kadar iş ve gerçekleştirdiğimiz bunca reform varken, bunları konuşmak anlatmak yerine, bir yılı aşkın bir süre sonra, 2024 Eylül ayında gerçekleşecek  kurultayı bugünden diline dolayan, derdi memleket değil sadece genel başkanlık koltuğu olanlara, parti içerisindeki suları bulandırmaya çalışanlara, bakan da olsa vekil de olsa üye de olsa asla müsaade etmeyeceğiz.
Biz parti içi demokrasiden, parti içi yarışlardan çekinmedik, çekinmeyiz. Ama birileri parti içi demokrasiyi kendi hedeflerine ulaşmak için kullanıyor, partinin sinerjisini ve motivasyonunu bozuyorsa buna da fırsat vermeyiz” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473