banner493

‘Çözüme yardım etmiyor’

AKEL’in önemli isimlerinden Çelepis, Akıncı’nın açıklamalarından rahatsız oldu

‘Çözüme yardım etmiyor’
banner432
 Güney Kıbrıs’taki Komünist AKEL partisinin Polit Büro Üyesi Tumazos Çelepis, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yaptığı açıklamaların çözüm sürecine yardımcı olmadığını ileri sürdü. Çelepis, bu açıklamaların iki tarafta da vatandaşların çözüme ilişkin inançlarını yaraladığını iddia etti.
   Çelebis ayrıca, Kıbrıs sorununun çözümü için tek yolun BM himayesindeki müzakereler olduğunu, bununla birlikte Kıbrıs sorununun çözümünün Türkiye’nin de çıkarına olduğunu söyledi.
   Fileleftheros gazetesinde yer alan demecinde Çelepis, Kıbrıs sorununun çözümü gidişatıyla ilgili başlangıçta var olan coşkunun azalmaya başladığını, buna ise kamuoyundaki söylemler ile her iki tarafın yaptığı ve yapmaya devam ettiği açıklamalar, aynı zamanda milletvekilliği seçimlerine gidiyor olmalarının katkısı olduğunu savundu.
   AKEL heyetinin İstanbul’a yaptığı ziyareti de anımsatan Çelepis, müzakere sürecini destekleyen Güney Kıbrıs’taki en büyük muhalefet partisinin bunu boş boş değil, ilkeler ve çerçeveler ortaya koyarak desteklemekte olduğu tezini Türkiye’ye iletmelerinin önemli olduğunu dile getirdi.
   Çelepis, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin devamının, çözümün içeriği zarfında sağlanması gerektiğini ve bunu hepsinin istemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 07:48
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460