banner564

‘Duruşumuz değişmez’

banner587

Erhürman, ‘UBP, CTP ile koalisyon yapmalı’ görüşüne katılmadığını belirterek, eleştirilere cevap verdi

‘Duruşumuz değişmez’
banner598

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ‘UBP, CTP ile koalisyon yapmalı’ söylemlerine katılmadığını ifade etti ve eleştirilere yanıt verdi. 
Erhürman,“Duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz” dedi. 
Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin “Stratejik olarak iktidarda olmayı istememe, elini taşın altına koymama” gibi eleştirilere maruz kaldığına dikkat çeken Erhürman, “CTP siyasi nezaketi önemser; ilkeler üzerinden konuşur, koalisyonlarda istikrarın ancak ilkeler üzerinden bir araya gelen, uyumlu çalışabilecek olan ve birbirinde güven uyandıran ortaklar tarafından sağlanabileceğini bilir ve kararlarını yetkili organlarında alır” dedi.
Tufan Erhürman’ın açıklaması şöyle:
“Yeni hükumet meselesi konusunda yine pek çok kişinin CTP ile ilgili olarak yorum yaptığı, hatta zaman zaman çizgiyi aşıp CTP'ye akıl verdiği bir dönem. "Stratejik olarak iktidarda olmayı istememe"den, "elini taşın altına koymama"ya kadar bir sürü iddia... 
CTP siyasi nezaketi önemser; ilkeler üzerinden konuşur (ki Partimizin ilkeleri seçim süreci boyunca, bir kez daha, defalarca halkımızla paylaşılmıştır), koalisyonlarda istikrarın ancak ilkeler üzerinden bir araya gelen, uyumlu çalışabilecek olan ve birbirinde güven uyandıran ortaklar tarafından sağlanabileceğini bilir ve kararlarını yetkili organlarında alır.
Elbette her görüşü dinleyeceğiz, okuyacağız, görüşmeler yapacağız ama yukarıda sıraladığım, 51 yıllık deneyimimizden, bu ülkeye ve halka dair vizyonumuzdan ve partimizin ortak aklından süzülen noktalardaki duruşumuzdan da vazgeçmeyeceğiz.” 

banner594
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 yıl Önce

Çok da umrumuzdaydi sen git Akel ile koalisyon kur

Halit kondo
Halit kondo - 1 yıl Önce

Adam gibi Adam başkanım söyle ki benim halkım CTPye UBP ile koalisyon kursun diye oy vermedi

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473