banner493

EL-SEN sokağa iniyor

Hükümete verdikleri sürenin dolduğunu savunan Özkıraç, yarın uyarı, cuma günü  de süresiz greve gideceklerini açıkladı

EL-SEN sokağa iniyor
banner432

 EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, Yönetim Kurulu olarak ilgili yerlere verdikleri sürenin sona ermesi ve bu süreç içerisinde gerekli adımların atılmaması sebebiyle, yarın uyarı grevi yapacaklarını, cuma günü ise süresiz greve gideceklerini duyurdu. 

Özkıraç yaptığı yazılı açıklamada, yarın sabah saat 10.00’da sendika binası önünden Başbakanlığa doğru yürüyüş gerçekleştireceğini ve orada basın açıklaması yapılacağını, 6 Eylül sabahı ise süresiz genel greve gireceklerini kaydetti. 
Özkıraç, EL-SEN Yönetim Kurulu olarak, gerek hükümete gerekse de KIB-TEK Yönetim Kurulu’na süreç içerisinde gerekli uyarıları yaptıklarını, diyalog yoluyla kurumun önünün açılması için gerekli adımların atılması talebini ilettiklerini ve defalarca kamuoyu aracılığıyla bu konuları toplumun da gündemine getirdiklerini anımsattı. 

Süre doldu
Bu doğrultuda sendikanın haftalar önce gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında grev kararı aldığını ve hükümete 2 Eylül tarihine kadar süre tanıdığını aktaran Özkıraç, “Son olarak geçtiğimiz hafta hem hükümete, hem de KIB-TEK Yönetim Kuruluna uyarı niteliğinde gerçekleştirdiğimiz eylemde kuruma borcu olan Maliye Bakanlığı’nın elektriğini keserek kararlılığımızı ortaya koymuştuk. Yine ayni gün gerekli mercilere 2 Eylül’e kadar tanıdığımız süreyi hatırlatmış, gerekli adımların derhal atılmasını talep etmiştik” dedi. 
Burada meselenin sadece KIB-TEK olmadığını vurgulayan Özkıraç, meselenin kendi kendimizi yönetebilmek ve ‘Bu memleket bizimdir” diyebilmek olduğunu söyledi.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460