banner564
banner556

“Elimizi taşın  altına koyarız”

Kıbrıs’ı yakın gelecekte önemli gelişmelerin beklediğini söyleyen Özersay, Halkın Partisi’nin bu süreçte gerekli özveriyi göstereceğini belirtti

banner611
“Elimizi taşın  altına koyarız”
banner598
banner616

Halkın Partisi (HP) İskele  İlçe Başkanlığı’na Yılmaz Yılmazoğulları seçildi.
HP İskele İlçe Kongresi’nde gerçekleştirilen seçim sonucunda Mesut Genç görevi Yılmaz Yılmazoğulları’na devretti. 
Yapılan yazılı açıklamaya göre kongrede bir konuşma yapan HP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı   Kudret Özersay, İskele ilçesinde birden fazla adayla seçim yapılıyor olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti ve bunun hem demokrasi hem de parti içinde emek koyup mücadele edilen temel prensipler açısından önemli olduğunu söyledi.
İçinde bulunduğumuz dönemde insanların siyasi hareketlerden ve siyasi partilerden uzaklaştığını belirten Başbakan Yardımcısı Özersay, “Toplumsal düşünmek, paylaşımcı olmak ve herkesin elini taşın altına koyması bence son derece önemlidir” dedi.
Kıbrıs’ı yakın gelecekte önemli gelişmelerin beklediğini söyleyen Özersay şöyle konuştu:
“Ada’nın etrafında sıcak olaylar yaşanıyor. Hatta o kadar sıcak ki memlekete füze bile düşebiliyor. Gerek askeri gerek siyasi gerekse doğal zenginlikler anlamında önemli gelişmeler bizi bekliyor. Biz bu gelişmeleri oturduğumuz yerden izleyebiliriz de… Ama Kıbrıs Türk halkı geçmişte bazı şeylere geç kaldığında ya da doğru zamanda hareket edemediğinde bir aktör olmaktan çıktığını, başkaları tarafından belirlenen bir kaderi yaşamak zorunda kaldığını tecrübeyle görmüştür. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. Daha önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden farklı olarak ülkede fikir düzeyinde de bir ayrışmaya gidiyoruz. Kıbrıs’ta 50 küsur senedir hep yaptığımız gibi iki toplumlu, iki bölgeli federasyonu müzakere edecek bir kişiyi mi seçeceğiz yoksa daha farklı daha yeni fikirleri tartışmaya açık, dogmatik düşünmeyen bir duruş mu sergileyeceğiz? Bunu da belirleyeceğimiz bir seçim olacak.”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 4 yıl Önce

ÇOK BAŞARISIZ OLAN KUDRET, NEYİN SHOW'UNU YAPIYOR.?????

ÖLÜ DOĞMUŞ ,RUHSUZ BİR PARTİ BU .

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474