banner564
banner556

Girne Belediyesi, trafiği rahatlatmaya çalışıyor

Veriler toplanıyor

Girne Belediyesi, trafiği rahatlatmaya çalışıyor
Girne Belediyesi, kentteki trafik sorununu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar kapsamında yürüttüğü “Trafik Master Planı’na” yönelik hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Girne Belediyesi Bayındırlık Bölümü teknik elemanları ve trafik uzmanı eşliğinde dün 5 kavşakta trafik sayımı gerçekleştirildi ve veri toplandı.
Girne Belediyesi, kentin bütünündeki trafik akışına ilişkin veri toplamak için trafiğin en yoğun saatlerinde yapılan sayım çalışmaları sonucunda özellikle Girne merkezinin batı akışında tıkanmalar meydana geldiğinin gözlemlendiğini kaydetti.

Kavşaklardaki tıkanmalara alternatif aranıyor
Kentte dengeli bir trafik dağılımı olması ve belirli kavşaklarda tespit edilen tıkanmalar için alternatif çözümler üretilmesi adına çalışmalar yapılacağı belirtilen açıklamada, bu sayım çalışmalarının belirli aralıklarda yeniden gerçekleştirileceği ifade edildi.
Trafik Master Planı’nın 6 ayda tamamlanmasının hedeflendiği belirtilen açıklamada, bu süreçte gerekli verilerin toplanacağı belirtildi ve hedefin; Girne’de sağlıklı bir kentsel ulaşım olduğu vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 06:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465