banner564
banner556

Grev uyarısı yapıldı

Tel-Sen, Gazimağusa Telekomünikasyon Dairesi’nin bir bölümünün Türkiye Büyükelçiliği’ne devredileceğini ileri sürdü

Grev uyarısı yapıldı

 Kıbrıs Türk Kamu Ulaştırma Haberleşme Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Sendikası (Tel-Sen) , Gazimağusa Telekomünikasyon Dairesi’nin bir bölümünün Türkiye Büyükelçiliği’ne devredilmesi girişimi olduğunu iddia ederek, grev uyarısı yaptı. 

banner571

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yazılı açıklamasında, “Telekomünikasyon Dairelerindeki bir çiviye dokunulmasına ve binaların paylaşımına asla müsaade etmeyerek, yasal hakları doğrultusunda eylem ve grev de dahil her türlü hakkı kullanacaklarını” bildirdi. 
Soysan, Gazimağusa Telekomünikasyon Dairesi’nde büyük huzursuzluk yaşandığını kaydetti. 
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı’nın da aralarında olduğu bazı kişilerin Gazimağusa Telekomünikasyon Dairesi’nde çalışma yaparak, dairenin bir bölümünün TC Büyükelçiliği’ne devredilmesinin söz konusu olduğunu belirttiklerini  savunan Soysan, bu durumun çalışanları tedirgin ettiğini kaydetti.
Soysan, her hükümet döneminde özelleştirilmesi gündeme gelen dairenin, parçalara ayrılarak başka kurum, kuruluşlarla paylaştırılmaya çalışılmasının büyük bir huzursuzluğa sebep olduğunu belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473