banner493

İki tutuklu var

Bu kez sahte sözleşmeyle ‘cep telefonu’ aldılar

İki tutuklu var
banner432

Suna ERDEN

Girne’de yaşayan 25 yaşındaki M.G. isimli kadın iki gün önce kendisine gönderilen dava kâğıdı ile şoka uğradı.
M.G. yapılan tebliğ üzerine kendisi adına 2016 yılında iki adet I Phone 6 Plus marka cep telefonu alındığını,  parası ödenmediği için dava açıldığını öğrendi.
Soluğu poliste alan M.G. söz konusu telefonları kendisinin almadığını söyleyerek, şikâyette bulundu.
Polis yapılan şikâyet üzerine soruşturma başlatırken, Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü isimlerine ulaştı. Ancak zanlılar suçlamaları reddederken dün tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarıldı. 
Girne Adli Şube’de görevli polis, M.G. isimli şahsın önceki gün yaptığı şikâyette 2016 yılı içerisinde kendisinin bilgisi dışında adına yapılan sözleşme ile iki cep telefonu alındığını, adına 22 bin TL borç çıkarıldığını ve bu borç dolayısı ile dava açıldığını söylediğini belirtti.
Şikayet üzerine soruşturma başlatıldığını söyleyen polis, yapılan araştırmaları sonucu zanlı Yörü’nün M.G.’ye ait kimlik fotokopisi ile evrakları söz konusu GSM şirketine verip sözleşme imzalandığını, M.G.’ye verilmek üzere iki adet cep telefonu aldığının belirlendiğini açıkladı.
Zanlının mahkeme emriyle tutuklandığını kaydeden polis, ifadesinde o dönemde birçok arkadaşına aracı olup cihaz aldığını,  cihazları ilgili kişilere teslim ettiğini, kimse adına imza atmadığını, M.G.’nin kimlik fotokopisini Ferhat Kaya’nın kendisine verip cihaz alması için yardım istediğini söylediğini iddia etti.
Polis memuru, zanlı Yörü’nün gönderilen kimlik fotokopisi ile sözleşme yapılmasına yardımcı olduğunu, sözleşmeyi M.G.’ye imzalatması için zanlı Kaya’ya verdiğini iddia ettiğini aktardı.
Zanlı Yörü’nün ifadesinin devamında Kaya’nın imzalı bir şekilde sözleşmeyi kendisine geri getirdiğini, bunun üzerine iki telefonu Kaya’ya teslim ettiğini anlattığını kaydeden polis,  bu iddiaları M.G.’ye sorulduğunu söyledi.
Polis memuru, M.G.’nin ne Farhat Kaya ne de Alpaslan Yörü isimli şahısları tanımadığını söylediğini belirtti.
Zanlı Kaya ile Yörü’nün tutuklandığını, haklarında soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, M.G. adın alına iki adet I Phone 6 Plus marka cep telefonunun akıbetinin ise belli olmadığını söyledi.
Soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların ifadesinin araştırılacağını belirten polis, ilk etapta bir gün süre ile tutuklu kalmalarını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460