banner493

Her gün bir  sefer olacak

Anadolu Jet’in, Kuzey Kıbrıs ile Hatay arasında tarifeli uçuşları başladı

Her gün bir  sefer olacak
banner432

Anadolu Jet’in, Kuzey Kıbrıs ile Hatay arasında tarifeli uçuşları dün düzenlenen törenle başladı. 
Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel,  törende yaptığı konuşmada, bir süre önce yapılan girişimin meyvelerini almaya başladıklarını, bilet fiyatlarının aşağıya çekilmesi için de teknik çalışmalar yapıldığını kaydetti. 
Üstel, THY ve Anadolu Jet in sefer sayılarını arttırmasının fiyatların aşağıya çekilmesine hizmet edeceğine inandığını kaydetti.
KKTC'ye uygulanan ambargonun havayolu işletmeleri arasında rekabeti olumsuz etkilediğini dolayısıyla fiyatların yüksek olmasında etkili olduğunu kaydeden Üstel, havalimanı vergilerinin de fiyatlarda etkili olduğunu söyledi. 
Üstel, “Havaalanımızda da yüksek vergiler mevcuttur. Türkiye’deki havalimanlarında da vergiler uygulanıyor, tüm bunları masaya yatırıp, nasıl asgariye indireceğiz, o çalışmaları yapacağız” dedi.
Üstel, T&T’nin de bilet fiyatlarının düşmesi için  katkı koyması gerektiğini söyledi.
Havalimanının tamamlanması için hükümetin üzerine düşeni yaptığını dolayısıyla 2020 de hava limanının tamamlanmasını temenni ettiğini kaydeden Üstel, Limanın bitmesinin daha çok yolcu taşıyan uçakların gelmesi ve rekabetin artması anlamı taşıdığını kaydetti.

Yeni destinasyonlar gündemde
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, yeni destinasyonların eklenmesi, yeni havalimanının açılmasıyla geniş gövdeli uçakların gelebilmesi, bilet fiyatlarının da aşağı çekilmesiyle yolcu sayısının daha da artacağına inandığını belirtti.
T&T Havalimanı işletmeciliği Genel Müdür Yardımcısı Naci Işık, 300 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptıklarını, hükümetin yatırımların önünü açacağına inandıklarını söyledi. Zamlardan dolayı yolculardan sık sık şikayet geldiğini belirten Işık, bilet fiyatlarının aşağıya çekilmesini temenni etti.
Sivil Havacılık Genel Müdürü Mustafa Sofi, uçuş sayısının 7 yıllık sürede 2 milyon 300 binden 4 milyona çıkarıldığına işaret ederek, yeni havalimanı ile birlikte uluslararası uçuşlara da hazır olacaklarını belirtti.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Fiyatların indiğini görmek için ömrümüz yetmeyecek. Bir de KARADENİN'e de uçak koysanız fena olmaz. SÜLEYMAN SOYLUNUN SÖZÜ VARDI DA

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460