banner493

"Herkes yapmalı"

Meclis Başkanlığı’na mal beyanını sunan LTB Başkanı Harmancı, bir de temennide bulundu

banner432
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’na mal beyanında bulundu.
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) basın ve halkla ilişkiler biriminden yapılan açıklamaya göre, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, tüm seçilmişlerin seçildikleri günden itibaren en geç iki aylık süre içerisinde mal bildiriminde bulunmalarını gerektiren yasa kapsamında Meclis Başkanlığı’na mal beyanında bulundu.
İçişleri Bakanlığı’na da mal beyanında bulunan olan Harmancı ayrıca mal varlığını da kamuoyu ile de paylaştı. Mal beyanında bulunmanın zorunluluğun yanı sıra, şeffaflık ve hesap verebilirlik açısından da oldukça önemli olduğunu belirten LTB Başkanı Harmancı, yerel yönetimler dahil tüm seçilmişlerin mal varlıklarını kamuoyu ile paylaşmaları temennisinde bulundu.

Mal varlığı
LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın Meclis Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na sunduğu mal varlığı şöyle:
“Anne ve babasından hibe yolu ile intikal etmiş; Karaoğlanoğlu’nda 1 adet dükkan, Zeytinlik’te 8 dönüm 1 evlek arsanın 1/3’lük hissesi, Girne Büyükova’da 2 tane apartman dairesi, Yukarı Girne’de bir apartman dairesi ve Karşıyaka’da 6 dönüm 1 evlek arsanın ½ hissesi ve yine Karşıyaka’da 2 evlek arsanın ¼’lük hissesi. Mevduat hesabında 6 bin 189 Sterlin, bin 308 Euro ve 336 Türk Lirası. Northern Travel Ltd.’de yüzde 10 hisse. LF 832 plakalı 2010 yılında alınan Volkswagen Tiguan araç.”

LTB’den kaldırım ayarlaması
Öte yandan Lefkoşa’da, yayaların yürüyüşünde zorluk yaratan başta taşınabilir reklam panoları olmak üzere kaldırım üzerlerine gelişigüzel yerleştirilen saksı ve benzeri tüm engeller kaldırılmaya başlandı. Alınan karar uyarınca Zabıta Şubesi ekipleri 3 ana caddede uygulamaya geçerek, ilk etapta işyerlerini taşınabilir reklam panolarının kaldırılması konusunda uyardı.
İşletmelerin yoğun olarak bulunduğu Girne Caddesi, Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu) ve Kemal Ünal Caddesi’nde (Metropol yolu) ekipler işletmelerle görüşerek ilgili tabelaların kaldırılması uyarısında bulundu; kaldırılmayan taşınabilir reklam panoları ise toplatılmaya başlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 09:41
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460