banner493

Hükümet uyarıldı

Ekonomik örgütlerden “Bu yükü hep beraber omuzlayacaksak, kapanalım” açıklaması

Hükümet uyarıldı
banner432

Ekonomik Örgütler Platformu, Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde kapanmanın yaşanacağı söylentileri üzerine yazılı açıklama yaptı. Örgütler açıklamada, “Bu yükü hep beraber omuzlayacaksak, kapanalım” ifadesini kullandı.

banner499
Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nden oluşan Ekonomik Örgütler Platformu, yaptığı yazılı açıklamada, “Pandemi ile mücadeleyi zamanında alınmayan, ya da alınan ama denetimi yapılmadığı için uygulanmayan kararlar nedeniyle kapanacaksak, kapanalım” dedi.
“Sağlık altyapısı çökmek üzereyse, hastanede yoğun bakımlar doluysa ve kullanılacak ventilatör cihazı kalmamışsa, doktor ve hemşireler yetersiz kalmışsa” kapanmak gerektiği belirtilen açıklamada, “Hükümet, mali olarak sektörlerin zararını karşılayabilecekse, kapanalım. Kira desteği yapabilecekse, kapanalım. Hükümet, bankaların her türlü taksit, kredi, borç ödemelerini öteleyebilecekse, kapanalım. İşletmeler faiz yükü altında ezilmeyecekse, kapanalım. Çalışanın maaşı devlet tarafından desteklenecekse kapanalım. Hükümet, tüm kurumları ile ‘biz denetim gücümüzü kaybettik, baş edemiyoruz’ derse kapanalım” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 02:58

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 3 ay Önce

Yeni duzulenciler ve sendikalar omuzlasin

kırlangıç
kırlangıç - 3 ay Önce

UBPNİN BAŞI SENİN ENİŞTEN BE TURGAY SEN D E UBPLİ .NOLDU BE TURGAY SANA DA BİRDEN İSYAN BAYRAĞI GALDIRDIN ENİŞTENE.OTUR BE AŞAĞI GONUŞMA BE TURGAY DA TÜRKİYE YANACAK ÇARKANA ,TCYE İTAAT EDECEKSİN BE ERSANCIK ORDA BE TURGAY SANA NE LAF DÜŞER NE İSYAN BE TURGAY...KES ARTIK!!!!!!!! BURASI KKTC, TCNİN YAVRUSU ANAVATAN YAVRU VATAN BE TURGAY .SONRA DENİZ PLAZAYA TCLİ MÜŞTERİLER GİTMEZ BE TURGAY

banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460