banner493

Hükümete tepki

DEV-İŞ Yönetim Kurulu çalışma yaşamına yönelik yapılan saldırılara karşı açlık grevi başlatma kararı aldı

Hükümete tepki
banner432
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Dev-İş) Yönetim Kurulu çalışma yaşamına yönelik yapılan saldırılara karşı açlık grevi başlatma kararı aldı.
Dev-İş’ten yapılan açıklamaya göre, Savcılık ile Sayıştaylığın anayasa ve diğer yasaları yok sayarak toplu iş sözleşmelerine yönelik yaptıkları müdahalelere hükümetin sessizliğini koruduğunu iddia ederek, toplu iş sözleşmelerine yapılan müdahalelerin demokrasi, evrensel toplu iş sözleşmeleri, işçi ve insan haklarına müdahale olduğunu ileri sürdü.
Hükümetin sessiz kalarak bu ‘ayıptan’ kurtulamayacağını da savunan Dev-İş, ülke tarihinde çalışma yaşamına yönelik yapılan en büyük saldırıya sessiz kalınamayacağını kaydetti.
Açıklamada, bu çerçevede, önceki gün toplanan Dev-İş Yönetim Kurulu’nun; “sendikalaşmayı yasaklama” anlamında olan bu duruma karşı açlık grevi kararı aldığı kaydedildi.
Açıklamada, hükümetin bu duruma müdahale ederek; genelge veya yasa gücünde kararname ile toplu iş sözleşmelerinin uygulanmalarını sağlamaması durumunda, 2 Eylül’de DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis’in, Mağusa Türk Genel-İş, Bes, Emek-İş ve Devrimci Genel-İş Sendikaları ile birlikte açlık grevine başlayacakları belirtildi.
Dev-İş’in süre içinde bu güne kadar olduğu gibi sorunun çözümü yönünde yetkililerle görüşmeye devam edeceği de kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Win win olacakti

Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Arkadaş bm bm ab ab ruanda burundi bosna kosova katliamlarında suriye irak libya filistinde yıllarca orta ve güney amerikada afrika da ingiliz abd fransa portekiz belçika vs destekli kıyımlarda doğu türkistanda ne yaptı bunlar hangi kararı aldı 5linin emperyalist çıkarlarına aykırı ne eylemde bulunmuş nasıl yani bm kutsal kase mi lağım çukuru mu

Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Yahu arkadaş TC olarak biz şikayet etmiyoz da sana ne ne düşünü yön maaşı onu bunu istedin de vermedik mi

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460