banner493

Huzurun teminatı

Başbakan Tatar, Kıbrıs’ta güvenli bir gelecek için iki eşit devlet olması gerektiğini vurgularken, Türkiye’nin garantörlüğünün önemine dikkat çekti:

Huzurun teminatı
banner432

 Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs’ta güvenli bir gelecek için yan yana yaşayan ve egemen eşit iki devletin gerekliliğini vurgulayarak, Anavatan Türkiye’nin garantörlüğünün en büyük güvence olduğunu söyledi. Tatar, Federal temelde bir anlaşmanın mümkün olmadığı ortadayken zaman kaybedip halkla alay edenlerin aksine Kıbrıs’ın gerçeklerine dayalı bir siyaset geliştirmek için çalışacaklarını belirtti. Tatar, bu görüşün Anavatan Türkiye ile uyum içerisinde ilerlediğini anlattı.

UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar himayelerinde UBP Güzelyurt ve Lefke ilçeleri kadın kolları tarafından dayanışma etkinliği düzenlendi.
Güzelyurt- Kalkanlı Anayolu üzerindeki Düğün Salonu’nda yer alan etkinliğe, UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fazi Sucuoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, milletvekilleri ve UBP’li kadınlar katıldı.
Etkinlikte söz alan Başbakan Ersin Tatar, UBP’nin ülkeye hizmet edenlerin partisi olduğuna işaret ederek, ‘ bizi birbirimize kenetleyen ve ileriye taşıyacak olan yüreğimizde hissettiğimiz KKTC’ye olan sevdamızdır’ diye konuştu.
KKTC’nin bütünlüğünü, gücünü, insanlara hizmet verme yolunda yapılabilecekleri en iyi şekilde ortaya koymak ve sesimizi dünyaya duyurabilmek için Cumhurbaşkanlığı makamına aday olduğunu kaydeden Başbakan Tatar, cumhurbaşkanlığı seçiminin KKTC’nin geleceği ve Türkiye ile olan ilişkiler açısından da önem taşıdığını söyledi.

Güzel işlere imza attık
Hükümetin icraatlarına da değinen Başbakan Tatar, tarım, altyapı, eğitim, yollar ve daha birçok güzel yatırımlara imza atmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Tatar, son 8 ayda yapılan mali düzenlemelerle ekonomiye hareketlilik kazandırıldığını, çeşitli alanlarda ülkeye hizmet için yatırımlar gerçekleştirildiğini anlatarak, Kapalı Maraş açılımı sonrasında verilen yeni hastane müjdesini ve Güzelyurt Hastanesi 3. etap projesinin ihalesine çıkıldığını anımsattı.
Başbakan Tatar, parti olarak Kıbrıs’ta güvenli bir gelecek için yan yana yaşayan egemen eşit iki devletin gerekliliğini ve Anavatan Türkiye’nin garantörlüğünü savunduklarını söyledi.
Federal temelde bir anlaşmanın mümkün olmadığı ortadayken zaman kaybedip halkla alay edenlerin aksine Kıbrıs’ın gerçeklerine dayalı bir siyaset geliştirmek için çalışacaklarını kaydeden Tatar, bu görüşün Anavatan Türkiye ile uyum içerisinde ilerlediğini anlattı.
“Bize düşen görev Türkiye ile ilişkileri geliştirip KKTC’yi güçlendirmektir” diyen Başbakan Tatar, Türkiye ile ilişkilerde bir gerginlik yaratılarak bir yere varılamayacağını söyledi.

Sibel Tatar da konuştu
Kadınlara yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Başbakan Tatar, kadınların UBP’nin en büyük gücü olduğuna ve birlikte çalışarak bu seçimi kazanacaklarına inanç belirtti.
Başbakan Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da UBP’nin Kuzey Kıbrıs’ın kaderinde büyük izler bırakmış bir parti olduğuna işaret ederek, bu hassas günlerde ülkemizde güvenli bir gelecek yaratmak için birlik olma çağrısı yaptı.

Saner: Ezber bozacağız
UBP Genel Sekreteri Ersan Saner de, yeni geleceğin Ersin Tatar ile birlikte ezber bozan nitelikte olacağını söyledi.
Saner, Kıbrıs Türk halkının güçlenmesi, ülkedeki ekonomik engellerin kaldırılması, yatırımların artması için bilgi, deneyim ve çalışmaya ihtiyaç olduğunu ve tüm bunların UBP adayında var olduğunu söyledi. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460