banner493

İfadeler alınıyor

Çocukluk arkadaşı ile plan yapıp kundaklama suçu işleyen Mehmet Nur Ateş, 3 gün daha tutuklu kalacak

İfadeler alınıyor
banner432

 Suna ERDEN

Girne’ye bağlı Lapta’da Atahan Çetinyürek’le birlikte iki aracı kundaklayan ve olaydan 9 gün sonra yakalanan Mehmet Nur Ateş hakkındaki soruşturma devam ediyor. 
Polise ifade vererek suçunu kabul eden zanlının söylediklerinin doğruluğu araştırılıyor. 
Polis mesele ile ilgili ifadeleri almaya devam ederken, zanlıyı dün ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkardı. 
Zanlının ifadesinde aracını kundakladıkları Duygu Gilanlıoğulları’nı tanımadığını, Atahan Çetinyürek’in söz konusu şahıs ile husumeti olduğu için kundaklama suçunu işlediğini söylediği öğrenildi. 
Soruşturmayı yapan polis, çocukluk arkadaşı olan zanlı Atahan Çetintyürek ile zanlı Mehmet Nur Ateş’in 20 Temmuz saat 21.30 sıralarında buluşup Duygu Gilanlıoğulları’nın ML 348 plakalı salon aracını yakma kararı aldıklarını söyledi.
Varol, zanlıların daha sonra Girne’de faaliyet gösteren bir petrol istasyonundan motor yağı aldıklarını belirtti. 
Plan yapıp, yağ alan zanlıların 22 Temmuz saat 02.45 sıralarında Lapta’da, Atilla Sokak’a gittiklerini kaydeden polis, Çetinyürek’in bir alt sokakta abisine ait PU 972 plakalı araç içerisinde beklediğini, Ateş’in ise park halindeki Duygu Gilanlıoğulları’na ait ML 348 plakalı aracı ateşe verdiğini söyledi.

Olaydan sonra kayıplara karıştı
Polis, ML 348 plakalı aracın tamamen yandığını ve 30 bin TL’lik hasar oluştuğunu ifade etti.
Çıkan yangında Ali Vapur’a ait CD 776 plakalı salon aracın üzerine de ateş sıçraması sonucu tutuştuğunu kaydeden polis, aracın tamamen yanarak 15 bin TL hasara uğratıldığını belirtti.
Polis, olaydan sonra zanlı Mehmet Nur Ateş’in kayıplara karıştığını, Çetinyürek’in ise tutuklandığını söyledi. 9 gün tutuklu kalan Çetinyürek’in teminata bağlandığını kaydeden polis, aranan şahıs olan Ateş’in ise 31 Temmuz 2019 tarihinde tespit edilerek yakalandığını söyledi. 
Zanlı Çetinyürek’in verdiği bilgiler ışığında, zanlı Ateş’in olay esnasında giydiği motor yağı lekeli ve kısmen yanık olan beyaz renk kapüşonlu ceketin Zeytinlik’te bir arazi içerisinde atılı vaziyette bulunduğunu aktaran polis, zanlıların Eco Tech marka 10-40 oranında 25 TL değerindeki motor yağını satın aldıklarının tespit edildiğini ifade etti.
Meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler olduğunu belirten polis, zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460