banner564

İkisi de kaçak

Pideciden iki adet cep telefonu çalan Emmanuel ile çalıntı malı satın almaya kalkışan Ugonna suçüstü yakalandı

İkisi de kaçak
banner598

Suna ERDEN
Lefkoşa’da bir pide salonunda işletmecinin masa üzerinde duran iki adet cep telefonunu çalan Emmanuel İyogo ile suçla bağlantılı tutuklanan Ugonna Chinagorom Anyanwu dün mahkemeye çıkarıldı. İyogo’nun çaldığı telefonları olaydan kısa süre sonra Surlariçi bölgesinde, Ugonna Chinagorom Anyanwu'ya sattığı sırada tespit edildiği açıklandı. Yapılan araştırmada İyogo’nun 2022, Anyanwu'nun ise 2020 yılından beri ülkede kaçak yaşadığı tespit edildi.
Mahkemeye çıkarılan zanlılarla ilgili olguları aktaran polis,  İyogo’nun 3 Şubat 2024 tarihinde, saat 10.10 sıralarında Küçük Kaymaklı'da faaliyet gösteren Yıldırım Pide isimli iş yeri içerisinde A.Y. tarafından masa üzerinde bırakılan 15 bin TL değerindeki 2 adet cep telefonunu çaldığını söyledi. Polis, olayın kısa sürede kendilerine bildirildiğini ve zanlının kamera görüntülerinden tesit edilerek, aranmaya başlandığını belirtti. 

Çaldı, aynı gün satmaya kalkıştı
Polis,  İyogo’nun çaldığı telefonları olaydan kısa süre sonra Surlariçi bölgesinde, Ugonna Chinagorom Anyanwu'ya sattığı sırada tespit edildiğini açıkladı. Polis, İyogo’nun yanı sıra Anyanwu'nun da tutuklandığını belirtti. 
Polis, her iki zanlıyla ilgili muhaceret giriş-çıkış kayıtlarından yapılan kontrolde; İyogo’nun  13 Aralık 2022 tarihinden itibaren toplam 417, Anyanwu'nun ise 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren toplam bin 220 gün KKTC'de izinsiz ikamet ettiklerinin tespit edildiğini belirtti.
Polis, soruşturmanın yeni başladığını, zanlıların KKTC'de izinsiz ikamet ettikleri süre zarfında nerede ve ne şekilde kaldıklarına ve bu süre zarfında ülkede herhangi bir suç işleyip işlemediklerine dair araştırma yapılacağını belirtti.
Alınması gereken ifadeler de olduğunu kaydeden polis, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti. 
Mahkeme,  zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474