İlginç iddia

Tatar, CTP her hükümete geldiğinde ülkede sosyal, ekonomik ve mali sıkıntı yaşandığını savundu

İlginç iddia
banner432

 UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, CTP her hükümete geldiğinde ülkede sosyal, ekonomik ve mali sıkıntı yaşandığını savunarak, “UBP icraat, CTP ıstıraptır. Halkımız da bunu iyi biliyor ve söylüyor” dedi.

Ersin Tatar, UBP örgütlerine başlattığı temaslar çerçevesinde önceki akşam Gaziköy ve Dilekkaya köylerini ziyaret etti.
Yapılan açıklamaya göre, Tatar’ın ziyaretlerine bazı UBP milletvekilleri ile UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu katıldı.
UBP; Yiğitler, Erdemli, Kırıkkale, Dilekkaya örgüt yetkililerinin katıldığı Dilekkaya’daki toplantıda konuşan Tatar, güncel konulara da değindi ve Kıbrıs Türk halkının bir an önce bir ekonomik kalkınma seferberliği içine girmesi gerektiğini vurguladı.

Al-gülüm ver gülüm hükümeti
 “Bu hükümet al-gülüm ver gülüm hükümetidir. Bunlar, bir birlerinin isteklerini yerine getirmek için bir birlerinin yaptığı yanlışlara göz yumuyor. Vatandaş, ülkenin kalkınması umurlarında bile değildir. Bugün oldu hala Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolü imzalanmadı. Hayali rakamlarla bütçe sundular. Zam üstüne zam yapıyorlar” ifadelerini kullanan Tatar, devletin harçlara % 30 zam yapmasını eleştirdi.

Nami yanıt vermedi
Tatar; KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı’nın Türkiye’den kablo ile elektrik gelemeyeceği ve 4 dizel ve LNG ile çalışacak santral alınması ile ilgili açıklamalar yaptığını, bunun üzerine kendisinin de sorumlu bakan olarak Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’yi konuşmaya davet ettiğini. Ancak Nami’nin henüz halkı aydınlatmadığını söyledi.
Türkiye ile KKTC arasında enterkonnekte elektrik enerjisi sisteminin kurulmasının önemine dikkat çeken Tatar, “Hükümet de bu yönde açıklamalar yapmıştı. KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı ise olmaz diyor. Hükümet nerede? Bakan nerede niye konuşmuyorlar. Kulağımıza gelenler var. Kendilerini bir kez daha açıklama yapmaya davet ediyorum” dedi.

Peşkeş devam edemez
UBP Genel Başkanı Tatar, Dome Otel’de ciddi bir peşkeş söz konusu olduğunu ve UBP’nin bunu asla sineye çekmeyeceğini, ihaleye çıkılması ve hak edenin Girne halkına Dome Otel’e gerçekten fayda sağlayacak olanların oteli işletmesi için yasal ve demokratik her mücadeleyi vereceğini söyledi.
Tatar, CTP her hükümete geldiğinde ülkede sosyal, ekonomik ve mali sıkıntı yaşandığını savundu 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER